Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,17
 • EURO
  %0,14
 • ALTIN
  %0,16
 • BIST
  %-1,82
Susam yağı kürü nasıl yapılır bembeyaz dişlerin gizemi!

Susam yağı kürü nasıl yapılır bembeyaz dişlerin gizemi!

Susam tahinin ana maddesi olarak öğrenilmektedir. Tohum olarak bulunan susam baharat olarakta kullanılmaktadır. Mutfaklarımızda yer alan susamın insan sıhhatine ne kadar yararlı olduğunu dinlemiş muydunuz? Dişleri beyazlatmasından tutunda makûs kolestrolü düşürmesine kadar pek çok mevzuda fayda sağlayan susamın belirsiz verimlerini bildikten sonra mutfaklarınızdan beceriksiz etmeyeceksiniz. Peki susam gerçekten dişleri beyazlatıyor mu? Diş beyazlatan susam kürü […]

Susam tahinin ana maddesi olarak öğrenilmektedir. Tohum olarak bulunan susam baharat olarakta kullanılmaktadır. Mutfaklarımızda yer alan susamın insan sıhhatine ne kadar yararlı olduğunu dinlemiş muydunuz? Dişleri beyazlatmasından tutunda makûs kolestrolü düşürmesine kadar pek çok mevzuda fayda sağlayan susamın belirsiz verimlerini bildikten sonra mutfaklarınızdan beceriksiz etmeyeceksiniz. Peki susam gerçekten dişleri beyazlatıyor mu? Diş beyazlatan susam kürü nasıl yapılır? Susamın bereketleri neler? İşte susama dair tüm öğrenilmesi gerekenler!

Bitkinlik ve halsizliğin dermanı!

 Susuma içeriğinde bol ölçüde demir maddesi barındırmaktadır. Kansızlık tehlikesini ortadan kaldran susam bitkinlik ve halsizlik hislerinin düşürülmesine dayanakçı olmaktadır. 

Makûs kolesterolü düşürür!

Susam makûs kolestrol seviyesinin de düşmesini sağlamaktadır. Bunun yanı gizeme kalbi beslemekte ve damarların sıhhatli olmasını sağlamaktadır. Atardamar hastalığına tutulma ve felç geçirme tehlikesini eksiltir.

Karaciğerdeki zehirli maddeleri arınıyor

Yapılan araştırmalara göre karaciğerdeki zehirli maddeleri arınıyor. Gözdeki bozuk hücreleri yenilemede de tesirli olduğu öğrenilir.

Dişleri beyazlatıyor

Susam aynı zamanda ağız sıhhatine de iyi gelmektedir. Özellikle yağının dişleri beyazlattığı yapılan araştırmalarda ortaya çıkarılmıştır.

Diş beyazlatan susam kürü tarifi

Malzemeler:

1 yemek kaşığı susam yağı ,1 yemek kaşığı limon suyu

Uygulanışı:

İki malzemeyi iyice karıştırınız 5 dakika bekleyiniz. Daha sonra gazlı bez takviyesiyle dişlerinize ve diş etlerinize masaj yaparak uygulayınız. 2 dakika bekledikten sonra ağzınızı iyice durulayınız. Hafta da 2 kere bu karışımı dişlerinize uygulayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN