Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,34
 • EURO
  %0,07
 • ALTIN
  %0,41
 • BIST
  %0,70
Sumağın faydaları neler detoks etkisi yaratıyor!

Sumağın faydaları neler detoks etkisi yaratıyor!

Güneydoğu mutfağının bırakılmaz baharatlarından olan sumağın bereketleri saymakla bitmiyor. Yemeklere lezzet veren sumak bedene de pek çok bereket sağlıyor. İdrar söktürmekten, detoks tesirine; kadın sıhhatinden, cilt sıhhatine bir hayli tasaya deva oluyor. Sumağın bereketlerini sizler için sıraladık. İşte sumağın öğrenmediğiniz bereketleri! Detoks tesiri yaratır Bedendeki hasarlı zehirli maddelerin atılması insan sıhhati için çok ehemmiyetlidir. Bedenden […]

Güneydoğu mutfağının bırakılmaz baharatlarından olan sumağın bereketleri saymakla bitmiyor. Yemeklere lezzet veren sumak bedene de pek çok bereket sağlıyor. İdrar söktürmekten, detoks tesirine; kadın sıhhatinden, cilt sıhhatine bir hayli tasaya deva oluyor. Sumağın bereketlerini sizler için sıraladık. İşte sumağın öğrenmediğiniz bereketleri!

Detoks tesiri yaratır

Bedendeki hasarlı zehirli maddelerin atılması insan sıhhati için çok ehemmiyetlidir. Bedenden atılması gereken zehirli maddeler ve atıklar sumak tüketimi sayesinde basitleşir. Hasarlı zehirli maddelerin kumpaslı sumak harcayarak bedenden atıldığı öğrenilmektedir.

İdrar sökütürücüdür

Sumağın idrar söktürücü özelliği vardır. Bedenin idrar imaline takviyeci olur ve bedenden atılması gereken toksit maddelerin atılmasını sağlar. İdrara çıkarken yaşanan meselelere de çözüm olduğu öğrenilen sumak, sızılı idrar ve mesane iltihapına iyi kazanç. Bağırsak şikayeti olanların sıkça seçim ettikleri sumak nebatı dolaşım problemi yaşayanların sıkça harcadıkları bir gıdadır. Bağırsak işlevlerini ve hareketlerini tertip edici tesiri olduğu öğrenilmektedir. Kumpaslı kullanımda sindirim ve dolaşım sistemini kumpaslar.

Enfeksiyonu önler

Sumak, bedende enfeksiyona bağlı hastalıkları önleyici tesire sahiptir. İltihaplanma, ateş, bronşit gibi bir hayli hastalığa iyi geldiği ve iyileştirme özelliği olduğu öğrenilmektedir. Soğuk algınlığı rehabilitasyonunda da kullanılan sumak, bedenin enfeksiyona bağlı hastalıklara karşı efor kazanmasını sağlar.

Karaciğer korur

Kalp ve karaciğer rahatsızlıklarının en büyük sebebi yüksek koleseroldür. Sumak kolesterolün olması gerektiği seviyede kalmasını sağlar ve kan tazyikini kumpaslar. Karaciğerin korunmasında ehemmiyetli rol oynar.

Cilde sıhhatinde sumak ehemmiyetlidir

Cilt meselelerinin rehabilitasyonunda da kullanılan sumak cilt rahatsızlıklarının veya oluşmuş yaraların iyileşmesine takviyeci olur. Sumak yapraklarının ten döküntülü hastalıklara da iyi geldiği öğrenilmektedir.

Kadın hastalıklarının rehabilitasyonuna takviyeci olur

Kadın hastalıklarının rehabilitasyonunda da sumak nebatının kullandığı öğrenilmektedir. Özellikle vajinal akıntı meselelerinde sumağın destek bir rehabilitasyon olarak kullanıldığı öğrenilmektedir. Anne sütünün de çoğalmasına takviyeci olan sumak kadın hastalıkları açısından bereketli bir nebattır.

Adet kumpassızlığını kumpaslar

Kadınların adet yarıyılında yaşadıkları sızıların eksilmesinde sumağın tesiri olduğu öğrenilmektedir. Kumpassız adet yaşayan kadınların sumak nebatından yararlandıkları öğrenilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN