Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %0,76
Sol göz seğirmesi neden olur bitkinlik neden olabiliyor!

Sol göz seğirmesi neden olur bitkinlik neden olabiliyor!

Sol göz seğirmesi neden olur? Hakikatinde bakıldığında çokta ciddi bir vaziyet gibi görünmeyen göz seğirmesi devamlı bir hale geldiğinde ciddi hastalıkların habercisi olabiliyor. En kolay bitkinlikten kaynaklanabilecek olan bu vaziyet D vitamini beceriksizliği ya da B12 beceriksizliğine kadar varabiliyor. Elmaelma.com olarak sizlere sol göz seğirmesinin 5 nedenini inceledik.  1- D vitamini beceriksizliği D vitamini eksikliği […]

Sol göz seğirmesi neden olur? Hakikatinde bakıldığında çokta ciddi bir vaziyet gibi görünmeyen göz seğirmesi devamlı bir hale geldiğinde ciddi hastalıkların habercisi olabiliyor. En kolay bitkinlikten kaynaklanabilecek olan bu vaziyet D vitamini beceriksizliği ya da B12 beceriksizliğine kadar varabiliyor. Elmaelma.com olarak sizlere sol göz seğirmesinin 5 nedenini inceledik. 

1- D vitamini beceriksizliği

D vitamini eksikliği kalsiyum emilimini eksilterek sol gözde seğirmeye yol açabilir. Şayet D vitamini beceriksizliğinden dolayı gözünüz seğiriyorsa yapmanız gereken şey hekiminizin verdiği D vitamini ilacını kullanmak ve D vitamini kapsayan yiyecekler harcamak olmalıdır. 

2- B12 vitamini beceriksizliği

B12 vitamini noksanlığı da sol gözde seğirmenin sebeplerindendir. B12 ilaçları kullanarak veya balık, kuzu ve dana eti gibi B12 açısından zengin yiyecekleri harcayarak bu noksanlığınızı giderebilirsiniz.

4- Stres

Stres herkesin vücudunda değişik biçimlerde ortaya çıkmaktadır. Kiminin gözünde seğirme olarak ortaya çıkar kiminde egzama ya da sedef. Stres, bilgisayara uzun vakit bakmak veya kitap okumak gibi göz bitkinliğiyle ilgiliyse sol göz seğirmesi ile daha sık karşılaşırsınız. Bu sebeple şayet göz seğirmeniz strese bağlıysa yaşam şeklinizi bir an evvel değiştirmenizde fayda olacaktır. 

5- Bitkinlik

Uykusuzluk ve bitkinlik de sol gözde seğirmeye yol açabilir. Uykunuzu iyi alıp yorucu işlerden uzak durarak göz seğirmesini önleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN