Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %0,76
Sabahları yorgun uyanma sebepleri neler?

Sabahları yorgun uyanma sebepleri neler?

Deliksiz bir gece uykusundan sonra sabah güne neşe ile zinde bir biçimde başlayanları size çekemiyor musunuz? Ne kadar yatarsanız yatın, asla uykunuzu alamıyor musunuz? Telaşlanmayın, bu size özel bir gidişat değil günümüzde sıkça karşılaşılan bir rahatsızlık. Niteliksiz uykudan nitelikli uykuya nasıl geçeriz merak ediyorsanız yazımız bütün size göre, okumadan geçmemenizi öneri ederiz… Niteliksiz uyku Ne […]

Deliksiz bir gece uykusundan sonra sabah güne neşe ile zinde bir biçimde başlayanları size çekemiyor musunuz? Ne kadar yatarsanız yatın, asla uykunuzu alamıyor musunuz? Telaşlanmayın, bu size özel bir gidişat değil günümüzde sıkça karşılaşılan bir rahatsızlık. Niteliksiz uykudan nitelikli uykuya nasıl geçeriz merak ediyorsanız yazımız bütün size göre, okumadan geçmemenizi öneri ederiz…

Niteliksiz uyku

Ne kadar uzun saatler uyuduğununuz hiçbir ehemmiyeti yoktur. Ehemmiyetli olan nitelikli bir uykudur. Gece geç bir saatte kafeinli meşrubat harcamak, ağır bir akşam yemeği yemek ya da hengameli bir civarda yatmaya çalışmak uyku niteliğinizi düşürür.

Sosyal medyaya ara

“Hemen bir e-postamı hakimiyet edeyim”, “Uyumadan evvel Instagram’a bakayım”la başlayan tümcelerin uykunuz üzerinde büyük bir tesiri var. Telefon ve televizyon sizi huzurlu bir uykudan alıkoyar. Kendinize bir söz verin ve uyumadan bir saat evvel tüm teknolojik aygıtlarınızla vedalaşın. Kitap okuyun, sıcak bir duş alın ya da soğukkanlılaştırıcı esneme hareketleri deneyin. 

İlaç kullanımı

Kumpaslı olarak kullandığınız bir ilaç sabahları uyanmanızı eforlaştırıyor olabilir. Bunun için kesinlikle hekiminize müracaat etin.

Sağlık meseleleri

Uyku apnesi ya da bunalım da kronik uykusuzluğun başlıca sebeplerinden. Tıbbi destek alarak bu meselelerin üstesinden gelmek olası.

Telefonunuzu suskuna alın

Tüm adımları hakikatleştirdiniz ama gecenin ortasında telefonunuzdan gelen bildirim sesleri bir cinsli sizi rahat vazgeçmiyor. Ah o geceleri gelen WhatsApp grup iletileri yok mu… Gece uykunuzun durmadan dağılınması ertesi gün bitkin uyanmanızın sebebi olabilir. Suskun bir telefon huzurlu bir uykunun garantisidir.

Düşünceler deryası

İşle alakalı meseleler, dostunuzla aranızda geçen bir münakaşa ya da tatil tasarıları. Hep bu düşünceler yatakta dönüp gezdirip uykudan alıkoyar. Yatağınızın yanına bir defter yerleştirin usunuza gelen fikirleri ve düşünceleri anekdot edin. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN