Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,11
 • EURO
  %0,06
 • ALTIN
  %0,01
 • BIST
  %1,50
Quasimoda sendromu belirtileri nedir intihara sürüklüyor…

Quasimoda sendromu belirtileri nedir intihara sürüklüyor…

Notre Dame’ın Kamburu yapıtındaki Quasimodo şahsiyetinden adını almış “Beden Dismorfik Bozukluğu” olarak da öğrenilen Quasimoda belirtiyi, insanın kendinde reelinde olmayan yanılgılar bulması ve bundan dolayı aşırısıyla rahatsızlık sezmesi anlamındadır. Peki bu belirtiye sahip şahıslar ne stil düşüncelere sahiptir ve hastalık ne ebatlara erişebilir? İşte Quasimodo belirtiyi hakkında sizler için araştırdıklarımız…. Ayna Karşısında Hata Arayışı Şahıs […]

Notre Dame’ın Kamburu yapıtındaki Quasimodo şahsiyetinden adını almış “Beden Dismorfik Bozukluğu” olarak da öğrenilen Quasimoda belirtiyi, insanın kendinde reelinde olmayan yanılgılar bulması ve bundan dolayı aşırısıyla rahatsızlık sezmesi anlamındadır. Peki bu belirtiye sahip şahıslar ne stil düşüncelere sahiptir ve hastalık ne ebatlara erişebilir? İşte Quasimodo belirtiyi hakkında sizler için araştırdıklarımız….

Ayna Karşısında Hata Arayışı

Şahıs kendini kesintisiz ayna karşısında inceler ve görüntüsünden rahatsızlık dinlediği için kendini başkalarıyla mukayese eterek veya kesintisiz sevmediği bölgesiyle alakalı etrafından yorum alarak estetik harekât yaptırmak için cerrahi kliniklerine müracaat etir.

Saplantılar İntihar Ebadına Erişebilir

Kendisini kesintisiz araştıran bu hastalar çirkin olduklarını görüşüye kendilerini inandırarak yanılgılı buldukları bölgelerini saplantı haline getirirler. Saplantı haline gelmiş bu düşünceler şahsı intihara bile götürebilir.

Sosyal Medya Makûs Etkileyebilir

“Ben çirkin bir insanım” görüşüye kendilerini inandırıp, özgüvenlerini de düşüren bu fertler özellikle suratlarında bir hata bulma meylinde olurlar. Günümüzde sosyal medya ile apayrı bir hale gelen hoşluk kavrayışı ve insanların tek tip bir görünüme bürünmesi gençlerde bu belirtiyi tetikleyebilir. Şahsın yaşam niteliği düşebilir ve kendini eve kapatabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN