Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,17
 • EURO
  %0,14
 • ALTIN
  %0,16
 • BIST
  %-1,82
Para tasarrufu nasıl yapılır?

Para tasarrufu nasıl yapılır?

Yaşamdan çok fazla isteklerimiz var… Her ne kadar hoş tasarılar, geleceğe müteveccih yatırım tasarıları yapılsa dahi para tasarrufu yapmak hayal kurmaktan daha güç ne yazık ki. Bu noktada sizler için dışarıdan minik görünse dahi toplandıklarında fark yaratan para tasarruf yollarını derledik… Televizyon isteğinize bir son verin! İlk olarak bir çok şahsın ev içinde hengame yapsın […]

Yaşamdan çok fazla isteklerimiz var… Her ne kadar hoş tasarılar, geleceğe müteveccih yatırım tasarıları yapılsa dahi para tasarrufu yapmak hayal kurmaktan daha güç ne yazık ki. Bu noktada sizler için dışarıdan minik görünse dahi toplandıklarında fark yaratan para tasarruf yollarını derledik…

Televizyon isteğinize bir son verin!

İlk olarak bir çok şahsın ev içinde hengame yapsın diye sarih vazgeçtikleri televizyonu kapatmak paradan tasarruf faktörün en büyük yollarından bir tanesidir. Televizyonu çok sık izlemek yerine kendinize değişik alaka alanları oluşturabilirsiniz. Unutmamalısınız ki televizyonun belli izleme periyotlarından sonra yaşam için ve sağlık için bir çok hasarları da bulunmaktadır. 

tasarruf

Pahalı ve anlamsız hediyelerden kaçın!

Dostunuzun doğum gününe veya bir dostunuza içinizden hediye almak geliyorsa pahalı hediyelerde kaçının. Bunun yerine hediyenize fazla para ve afaki hediye yerine maneviyatınızı konuşturup daha tatlı ve kullanışlı hediyeler yapın! Nasıl mı evinizde yapabileceğiniz maliyeti düşük hediyeler yapabilirsiniz. Mum, kokulu sabun, kurabiyeler ve daha birsürü başka cinste hediyeleri seçim edebilirsiniz. Unutmamalısınız ki bu yaşamın bir çok alanında geçerli olan ‘El emeği göz nuru’ hiç bir zaman unutulmaz ve jenerasyondan nesile aktarılır!

para tasarrufu nasıl yapılır

Kendinize 30 gün zaman biçin!

Eğerki çok fazla alışveriş yapıyorsanız veya gereksiniminiz olmadığı halde alışveriş yapmaya eğilimliyseniz sizin için 30 gün aralık teklifimiz var. 30 gün aralık, 30 gün düşünme, 30 gün zaman verme ne derseniz diyin alışveriş yapacağınız zaman evvel kendinize şu suali sormanız çok ehemmiyetli ”Buna gerçekten gereksinimim var mı?” yada kendinize 30 gün verin 30 gün sonra da aynı şeyi gerçekten isteyip istemediğiniz ölçmüş olacaksınız bu tasarı sayesinde evvelki alışveriş rutininizle mukayese ettiğinizde gözle görülür bir fark olacağına eminiz…

Günü kurtaran ev partileri…

Evde geçirilen zaman ile dışarıda geçirdiğiniz müddeti mukayese ettiğiniz zaman evde olmak her zaman daha ekonomiktir. Bu mevzuya genel anlamda bakacak olursanız ev etrafı her zaman daha rahattır ve daha cümbüşlüdür dostlarınızla dışarda görüşmek yerine onları evinize davet edin böylece hem sevinçli dakikalar geçirmiş olacaksınız hemde daha az gider yapmış olacaksınız.

para biriktirmek

Bol bol su için…

Suyun sıhhate olan verimleri saymakla bitmez ama biz sizin için bugün suyun cebe olan yararından bahsedicez. Gün içerisinde bol bol su için su hem cildinize ve bir hayli sağlık problemlerinize iyi gelecektir… Yemekten evvel bol bol su içtiğinizde daha az yemek yemenizi sağlar böylece hem fazla fazla kilo almakta kurtulacaksınız hemde daha sağlıklı olacaksınız. 

Enerji tasarruflu ampullere yönelin!

Bu ampüller hem daha az maliyeti olan mahsuller hem de öbür ampüllerle mukayese ettiğinizde daha uzun ömürlüdür bu surattan seçiminiz enerji tasarruflu ampüller olmasına özen göstermelisiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN