Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,17
 • EURO
  %0,14
 • ALTIN
  %0,16
 • BIST
  %-1,82
Nohutun verimleri neler kolon kanserinden koruyor!

Nohutun verimleri neler kolon kanserinden koruyor!

Hayvansal besinin tüketilmediği vejeteryan ve vegan beslenmeyi seçim eden kişilerin de tüketebildiği nohut, bedene verimleriyle donakaltıyor. Her gün bir fincan nohut yemek, kemiklerin kuvvetlenmesinden, keskin gözlere; mükemmel bir sindirimden, kan şekerini düşürmeye iyi geliyor. Nohutun en ehemmiyetli bereketlerinden bkocaman da kolon kanserini önlemesi. İşte nohutun bilinmeyen verimleri… Kemikleri kuvvetlendirir Nohut; manganez, kalsiyum, demir, magnezyum, çinko […]

Hayvansal besinin tüketilmediği vejeteryan ve vegan beslenmeyi seçim eden kişilerin de tüketebildiği nohut, bedene verimleriyle donakaltıyor. Her gün bir fincan nohut yemek, kemiklerin kuvvetlenmesinden, keskin gözlere; mükemmel bir sindirimden, kan şekerini düşürmeye iyi geliyor. Nohutun en ehemmiyetli bereketlerinden bkocaman da kolon kanserini önlemesi. İşte nohutun bilinmeyen verimleri…

Kemikleri kuvvetlendirir

Nohut; manganez, kalsiyum, demir, magnezyum, çinko ve K ve A vitaminleri için iyi bir kaynaktır. Bunlar kemik büyümesi, kemik mineralizasyonu ve kolajen imali için büyük ehemmiyete sahiptir.

Parıldayan bir cilt

Nohutta bulunan C, E ve K vitaminleri cilt sıhhati için ehemmiyetlidir. Yaraları iyileştirmeye destekçi olur, kırışıklıkları giderir, kurumuş cildi ıslatır ve güneş zararına karşı korur.

Düşük kan şekeri seviyeleri 

Lif ve protein bakımından zengin olan nohut, yemekten sonra kan şekeri seviyesinin çok süratli yükselmesini önlemeye destekçi olur. Nohudun içeriğindek magnezyum ve çinko gibi muhtelif mineraller, tip 2 diyabete yakalanma riskini azaltabilir.

Kansere karşı koruma 

Nohut, belirli kanser cinslerinin riskini eksiltmeye destekçi olabilir. Kalın bağırsak hücrelerindeki iltihabı eksiltme potansiyeline sahip bütirat imaline katkı sunan nohut, kolon kanserine yakalanma riskini de eksiltir. Nohut ayrıca ur büyümesini önlemeye destekçi olan saponinler kapsar. Ayrıca nohudun kapsadığı bazı vitaminler ve mineraller, meme ve akciğer kanseri üzerinde de etkilidir.

Keskin bir görüş ve sağlıklı gözler 

A vitamini kapsayan nohut, antienflamatuar bir etkiye sahiptir ve gözle alakalı hastalık riskini eksiltmeye destekçi olur. Keskin bir görüş için de nohut tüketmek yararlıdır.

Zinde bir beyin 

Nohutta bulunan kolin, daha iyi bellek dahil olmak üzere daha süratli bir bilişsel performansa da sahip olunmasını sağlar.

Kilo kaybı 

Nohuttaki protein ve lif sindirimi yavaşlatarak ve tokluk hissi sağlar. Ayrıca iştahı azaltarak kilo vermeye de destekçi olur.

Mükemmel bir sindirim 

Kapsadığı lifler sindirimi iyileştirmeye, irritabl bağırsak belirtiyi risklerini eksiltmeye ve kabızlığı önlemeye destekçi olur.

Düşük kan basıncı 

Nohut, yüksek tansiyonu düşürür. Dolayısıyla felç veya kalp krizi geçirme riskini de en aza indirebilir. Nohuttaki liflerin, kalp sıhhati için de iyi olan “kötü kolesterol” seviyelerini eksilttiği gösterilmiştir.

Süratle uzayan saçlar 

Nohutta bulunan protein, A ve B vitaminleri saç dökülmesini önlemeye ve saç büyümesini teşvik etmeye destekçi olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN