Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %0,76
Kuru meyvelerin faydaları nelerdir

Kuru meyvelerin faydaları nelerdir

Kuru meyvelerin verimleri nelerdir? Kuru meyvelerin bayağı meyvelere oranla daha fazla C vitamini btemizlettiğini biliyor muydunuz? Sizler için kuru meyvelerin faydalarını inceledik bakın bu meyveler resmen hayat kurtarıyor. Kuru üzüm gün içerisinde bulundurduğu A,B,C vitaminleri sayesinde kansere karşı gözetici özelliği bulundurmaktadır. Aynı zamanda sindirim problemleri yaşayanlar için kuru üzüm oldukça bu alanda da tesirini göstermektedir. […]

Kuru meyvelerin verimleri nelerdir? Kuru meyvelerin bayağı meyvelere oranla daha fazla C vitamini btemizlettiğini biliyor muydunuz? Sizler için kuru meyvelerin faydalarını inceledik bakın bu meyveler resmen hayat kurtarıyor.

Kuru üzüm gün içerisinde bulundurduğu A,B,C vitaminleri sayesinde kansere karşı gözetici özelliği bulundurmaktadır. Aynı zamanda sindirim problemleri yaşayanlar için kuru üzüm oldukça bu alanda da tesirini göstermektedir. Böbrek karaciğer gibi hastalıklarda oldukça tesirli ve faydalı bir meyvedir.

44407_6.jpg

Yaban mersini kansere karşı koruyu özelliğine sahip olması aynı zamanda kalp krizi riskinide eksiltmektedir. Görme bozukluklarının, göz altı bitkinliğine iyi gelmektedir. Bedendeki ödemi dışarı satma da da destekçi olmakta olan bu meyve bayanlarda regl yarıyıllarında asap sistemini düzenlemektedir.

44407_1.jpg

Kuru erik içerisinde B-A-E vitaminlerini btemizleten ve potasyumu, magnezyumu zengin olan bir meyvedir. Metebolizmanın be bağırsakların çalışmasına fayda sağlamaktadır. Anemi rehabilitasyonunda da tesirli bir meyvedir.

44407_2.jpg

Kuru kayısı, besleyici özelliği ile açlığınızı yatıştırma da birebir fayda sağlamaktadır. stresi aynı zamanda anemiyi önlemektedir. Görme bozuklukları şeker hastalıkları gibi hastalıkların önüne geçer.

44407_3.jpg

Kayısı lifli bir meyve olduğu için kan şekerinin kumpaslı bir biçimde yükselmesiniz sağlamaktadır. Kanserden korur ve Avitamini ile cilt bozukluğuna iltihaplı sivilce yaradılışına iyi gelir.

44407_4.jpg

Kuru dutun ateş düşürücü ve idrar sökmede verimleri oldukça tesirlidir. Kalsiyum, demir, B ve C vitaminlerini btemizlettiği için akciğerin hafiflemesini sağlamaktadır.

44407_5.jpg
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN