Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,18
 • ALTIN
  %-1,62
 • BIST
  %0,29
Kürtajın riskleri nelerdir?

Kürtajın riskleri nelerdir?

Bayanların hamile kalması neticesinde isteyerek veya sağlık meseleleri sebebiyle tıbbı gereklilik sebebiyle hamileliğin sonlandırılmasıdır. Her ne kadar yalnızca hamilelik sonlandırılma operasyonu olarak bilinse dahi biyopsi, rehabilitasyon emelleri de vardır. Peki kürtajda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Kürtaj operasyonu sonrası 1 hafta 10 gün gibi kanama olabilir, kanama adet kanaması gibi veya daha az kir biçiminde olabilir. […]

Bayanların hamile kalması neticesinde isteyerek veya sağlık meseleleri sebebiyle tıbbı gereklilik sebebiyle hamileliğin sonlandırılmasıdır. Her ne kadar yalnızca hamilelik sonlandırılma operasyonu olarak bilinse dahi biyopsi, rehabilitasyon emelleri de vardır.

Peki kürtajda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kürtaj operasyonu sonrası 1 hafta 10 gün gibi kanama olabilir, kanama adet kanaması gibi veya daha az kir biçiminde olabilir. Kürtaj sonrasında mide bulantıları, kusma gibi bulgular verebilir. Bu gidişatta hafif gıdalar harcamalısınız. Kürtaj operasyonu adet gibi görülür ve 25 veya 30 gün sonra adet olunmaktadır. Bu harekâttan sonra takribî bir hafta gibi bir zaman zarfından sonra hakimiyete gidilmelidir. Bunun sebebi ise bazı hamileliklerde bebek çok minik olduğu için bazı kürtajlar baarısız olabilir bu sebeple hakimiyet edilmelidir. 

kürtajın riskleri nelerdir

Kürtajdan sonra hekiminiz izin verene kadar cinsel ilişkiye girmemelisiniz. Kürtaj olduğunuz ilk gün hafif sıcak bir duş alabilirsiniz. Operasyon sonrasında hekiminizin izni ile cinsel ilişkiye gireceğiniz zaman kesinlikle korunma usullerini kullanmalısınız. Doktoruzun bu yarıyılda kullanmanız gereken ilaçları kesinlikle kumpaslı bir biçimde kullanmalısınız. Kürtajdan sonra ateşlenme, makûs kokulu yoğun  akıntı gidişatları ve şiddetli sızılarınız olabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN