Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,18
 • ALTIN
  %-1,62
 • BIST
  %0,29
Kulaklık kullanmanın zararları tehlike saçıyor! 

Kulaklık kullanmanın zararları tehlike saçıyor! 

Teknoloji marketlerine gidipte kendini kaybetmeyen bir genç yoktur herhalde. Cep telefonları, bilgisayarları ve kulaklıkları mikrop bulaşma ihtimalini hiç düşünmeden sınayıp dururlar. Fakat uzmanlar, bütün de bu noktada dikkatli olunması gerektiği mevzusunda uyarıyor. Başkasının kulaklığını takmak risk saçıyor. Başkasının kulaklığını takmanın ne gibi hasarları olabilir? Gelin içeriğimize birlikte bakalım!  EVCİL HAYVAN BESLEYENLERDE TEHLİKE FAZLA Kedi ve köpeklerde […]

Teknoloji marketlerine gidipte kendini kaybetmeyen bir genç yoktur herhalde. Cep telefonları, bilgisayarları ve kulaklıkları mikrop bulaşma ihtimalini hiç düşünmeden sınayıp dururlar. Fakat uzmanlar, bütün de bu noktada dikkatli olunması gerektiği mevzusunda uyarıyor. Başkasının kulaklığını takmak risk saçıyor. Başkasının kulaklığını takmanın ne gibi hasarları olabilir? Gelin içeriğimize birlikte bakalım! 

EVCİL HAYVAN BESLEYENLERDE TEHLİKE FAZLA

Kedi ve köpeklerde çok fazla bulunan akarlar, insanlar için hasarlı ve alerjik canlılardır. Evinde kedi veya köpek besleyen bir şahsın kulak lekelerinde yaygın olarak akar bulunur. Şayet siz o şahısla aynı kulaklığı kullanırsanız, bu gözle görülmeyen canlılar basitlikle sizin de kulaklarınıza bulaşır.

GÖZLE GÖRÜLMEYEN CANLILAR KULAĞINIZA BULAŞABİLİR 

Bunun yanı gizeme bu kulaklığı farkında olmadan hamamböceği yumurtalarıyla yaşayan bir kişiylede paylaşabilirsiniz. Onun kulağındaki bu yumurtalar da size rahatlıkla bulaşabilir

KULAKLIĞINIZI VERDİĞİNİZ ŞAHSA DİKKAT EDİN 

Kulağında mantar bulunan bir şahısla asla kulaklığınızı paylaşmamalısınız. Aksi halde bu mantarlar da sanki grip gibi basitlikle size de bulaşabilir. Ayrıca gripli bir şahsın kulaklığını kullanırsanız, hasta olup yatağa düşmeniz kaçınılmazıdır. Bu sebeple kullandığınız kulaklıkları sık sık arının ve olasıysa üzerinde tek kullanımlık kılıflar olanları seçim edin.

YANAĞINIZDA  ŞİŞME VARSA DİKKAT!

Kabakulak genellikle çocuklarda görülen bir rahatsızlıktır. Ağız, boğaz ve burundan mukus ve tükürük yoluyla bulaşmaktadır. Virüslü bir birey, öksürerek ve aksırarak hastalığını havadan değişik insanlara bulaştırabilir. Bunun yanı gizeme, virüslü şahsın ellerini deviremeden kullandığı ortak nesnelerden de geçebilir

KABAKULAĞIN BİR HAYLİ BULGUSU BULUNMAKTADIR 

Kabakulağın ilk bulgusu; yanakların şişmesine neden olan şişmiş tükürük bezleridir. Değişik bulgular ise şunlardır; suratın bir veya iki tarafında şişmiş tükürük bezlerinde ağrı, çiğnerken veya yutarken ağrı, ateş,baş ağrısı, adale ağrıları, bitkinlik,iştah kaybı gibi semptomlara neden olmaktadır. 

YETİŞKİN ERKEKLERDE TESTİS İRİNİ

Hastalığa tutulan yetişkin erkeklerin yüzde 20’sinde testis irini ve yetişkin bayanların yüzde 5’inde  yumurtalık irini görülebilir. Yanakta şişlik başladıktan sonra çocukları 5 gün mektepten ve anaokulundan uzak yakalamak gerekir. Çocuğunuz veya yakınınız kabakulağa tutulduysa, burun salgılarıyla kirlenmiş ve virüslü eşyaları uygun olarak arınıp ve yıkayın. Kısacası kullandığınız şahsi eşyalarınızı bir başkasıyla kullanmamaya özen gösterin. Çünkü bu tavır hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN