Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,27
 • EURO
  %0,40
 • ALTIN
  %-0,11
 • BIST
  %0,76
Kemik ve eklem ağrıları neden olur acı biber sürerseniz…

Kemik ve eklem ağrıları neden olur acı biber sürerseniz…

Yaşlılarda daha çok görüldüğünü sandığımız ama reelinde yaşla hiçbir ilgisi olmayan kemik ve eklem ağrılarına neden olan bir hayli etmen bulunmaktadır. Peki eklem ağrısı neden olur? Eklem ağrılarına ne iyi kazanç? Nasıl rehabilitasyon edilir? Eklem ve kemik ağrılarına müteveccih natürel rehabilitasyon usulleri nelerdir? İşte eklem ve kemik ağrısıyla alakalı tüm merak edilenleri sizler için hazırladık.  […]

Yaşlılarda daha çok görüldüğünü sandığımız ama reelinde yaşla hiçbir ilgisi olmayan kemik ve eklem ağrılarına neden olan bir hayli etmen bulunmaktadır. Peki eklem ağrısı neden olur? Eklem ağrılarına ne iyi kazanç? Nasıl rehabilitasyon edilir? Eklem ve kemik ağrılarına müteveccih natürel rehabilitasyon usulleri nelerdir? İşte eklem ve kemik ağrısıyla alakalı tüm merak edilenleri sizler için hazırladık. 

BALANSSIZ BESLENME SEBEBİYLE ORTAYA ÇIKAN CERAHATLER EKLEMLERE YERLEŞİYOR 

Kemik hareketlerini basitleştiren bir dokudur eklem. Bu surattan kemiğin zarara uğraması eklemi ciddi ebatta etkilemektedir. Balanssız beslenme ya da hareket esnasında ortaya çıkan cerahatler eklemlere yerleşmektedir. Bu da ne yazık ki ciddi deformelere neden olmaktadır. Özellikle birey hareket ederken bölgede ciddi ağrılar yaşamaktadır. İlerleyen sürelerde ise Otoimmün denilen hastalıklara zemin hazırlamaktadır. 

KAN BEDELLERİNDE YAŞANAN ANİ BAŞKALAŞIMLAR EKLEM AĞRILARINA NEDEN OLUYOR 

Kemik ve eklem ağrılarının yaşanmasının pek çok etkeni bulunmaktadır. Bu etmenlerden bahsetmek gerekirse, fazla kilolar ve kan bedellerinde yaşanan ani başkalaşımlar eklem ağrılarına sebebiyet vermektedir. 

NOKSAN PROTEİN VE KALSİYUM YETERSİZLİĞİ AĞRILARA NEDEN OLUYOR! 

Ciddi bir kaza sonrasında ortaya çıkan iskelet tranvmaları ya da bireyin yeterince protein ve kalsiyum alamamasından kaynaklı olarakta bu ağrılar ortaya çıkmaktadır. Eklem ağrılarının oluşmasının bir öbür sebebi ise spor esnasında yapılan balanssız hareketlerdir. Kaş sunim derken göz çıkarmamanız gerekior. Uzmanlar, yapılan hareketlerin doğru olup olmadığını kavramak için uzman hakimiyetinde yapmanızı öneriyor. 

BİRDEN FAZLA BULGUSU BULUNUYOR 

Adale ve eklem ağrılarına neden olan etkenler nasıl ki çokça bulunmaktaysa birden fazla da bulgusu bulunmaktadır. Bunlar; kalça üstü oturulduğu esnada kuyruk sokumunda ağrılar, iskelet hareketinde kısıtlanmalar, otururken yatarken kalkarken diz ve ayaklarda şiddetli batmalar ve kısıtlanmalar, kemiklerin birleştiği noktalarda sesler gelmese, kimilerinde ise eklem bölgelerinde şişlik ve sertlik gibi bulgular yaşanması

MASAJLA BEDENİNİZİ RAHATLATIN 

Eklem ve kemik ağrılarına en iyi gelen usullerden biri doğru masak teknikleri ile bedeni hafifletmekten geçiyor. Zira kumpaslı kan dolaşımı ağrılara en iyi gelen yollardan biridir. Yapılan araştırmalara göre kan dolaşımı kumpasa girdiğinde ağrıların geçtiği tesiri gözlemlenmiştir. Özellikle de masaj sırasında kullanılan at kestanesi, ceviz, hint yağı asapları uyaran yağlar olduğundan dolayı ağrıları eksiltmede oldukça tesirlidir. 

ACI BİBER AĞRILARI AZALTIYOR 

Bir başka araştırma ise acı biberin eklem ve kemik ağrılarına iyi gelerek ağrıyı kestiğini ortaya koymuştur. Özellikle de hafif şiddetde izleyen dizağrılarının %70′ e kadar geçirdiği ortaya çıkmıştır.  Yapmanın gereken tek şey, ki yemek kaşığı Hindistan ceviz yağı ile bir yemek kaşığı toz biberi karıştırıp, ağrıyan bölgeye uygulamak. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayınız.

EPSOM TUZU İLE TÜM AĞRILARINIZI YOK EDİN 

Epsom tuzu yüksek derecede magnezyum kapsamaktadır. Bu sebeple de asapları uyarmaktadır. Uyarılan asaplar ağrıya neden olan irin birikimi ya da enfeksiyonlu hücreleri yok eder. Yapmanız gereken tek şey küveti sıcak su ile doldurmak ve içerisine bir ölçü epsom tuzu atmak. Daha sonra içine uzanıp su soğuyana kadar bekleyiniz. Bunu ağrı geçene kadar uygulayabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN