Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,20
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,62
 • BIST
  %0,76
Kalbin sıhhati nasıl korunur yürüyüş için öğle saatlerini seçim edin!

Kalbin sıhhati nasıl korunur yürüyüş için öğle saatlerini seçim edin!

Uzmanlar, soğuk havaların kalp sıhhatini olumsuz etkilediğini söylüyor! Kış mevsiminde tesirli olan soğuklar damarların büzüşmesine neden olarak kalp krizi tehlikesini 3 kat daha fazla çoğaldırıyor. Peki kalp sıhhati korunur? Kalp sıhhatine dair tüm öğrenilmesi gerekenleri Kardiyoloji Kısmı’nden Uz. Dr. Nuri Cömert’deri bildik. İşte soğuk havalarda kalp sıhhatini gözetmek için yapılması gerekenler!  SOĞUK HAVALAR KALP KRİZİ TEHLİKESİNİ […]

Uzmanlar, soğuk havaların kalp sıhhatini olumsuz etkilediğini söylüyor! Kış mevsiminde tesirli olan soğuklar damarların büzüşmesine neden olarak kalp krizi tehlikesini 3 kat daha fazla çoğaldırıyor. Peki kalp sıhhati korunur? Kalp sıhhatine dair tüm öğrenilmesi gerekenleri Kardiyoloji Kısmı’nden Uz. Dr. Nuri Cömert’deri bildik. İşte soğuk havalarda kalp sıhhatini gözetmek için yapılması gerekenler! 

SOĞUK HAVALAR KALP KRİZİ TEHLİKESİNİ ÇOĞALDIRIYOR! 

Özellikle kış aylarında ve kışın en soğuk zamanlarında  kalp krizi tehlikesinin çoğaldığı gözlemlenmiştir. Uzmanlar, altta uyuyan bir neden olmasa dahi soğuk havaların kalp krizine neden olabileceğini söylüyor. Her insanın soğuk havaya verdiği tepki değişik olmaktadır. Bu değişiklikler yaşa, fiziki gidişata ve altta uyuyan kronik hastalıkların rakamına göre başkalaşım göstermektedir. 

SOĞUK HAVA DAMARLARIN BÜZÜŞMESİNE NEDEN OLUYOR 

Soğuk hava kalbe kan taşıyan damarların büzüşmesine neden olmaktadır. Bu da kalbe giden kanın eksilmesine neden oluyor. Kalp mevcut olan beden sıcaklığını gözetmek istiyor. Bu nedenkle daha fazla kan pompalamak zorunda kalıyor. Bu da oksijene dinlenen lüzumu çoğaldırıyor. Ancak büzüşen damarlar sebebiyle bunu iletemiyor. Bu da kalp krizine neden oluyor. 

SOĞUK HAVADAN KORUNMASI GEREKEN ŞAHISLAR! 

Soğuk havadan özellikle korunması gereken şahıslar; daha evvelden kalp damar veya kapak operasyonu olanlar, şeker hastası olanlar, KOAH hastaları, yaşlılar, çocuklar özellikle soğuk havalardan korunması gereken bireylerdir. 

CEKETİNİZİN ÖNÜNÜ KAPALI TUTUN 

Yürüyüş için havanın ısınmaya başladığı öğlen saatlerini seçim edin.Göğsün ön bölgesine soğuk havanın direk gelmesini yasaklayın, ceketinizin önünü aralıksız kapalı tutun.

KESİNLİKLE ATKI TAKIN 

Dışarı çıkarken ağız ve boyun bölgesini içine alacak atkı gibi aksesuarlar kullanın.
Kumpaslı beslenmeye ve akışkan alımına özen gösterin.

KUMPASLI BESLENMEYE ÖZEN GÖSTERİN 

C vitamini açısından zengin, narenciye ağırlıklı bağışıklık sistemini güçlendirecek yiyecekler tüketin.Kumpaslı beslenmeye ve akışkan alımına özen gösterin.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN