Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %0,76
Kakao yağının faydaları nelerdir?

Kakao yağının faydaları nelerdir?

Yazın bronzlaşmak isteyenlerin takviyesine koşan kakao yağı bereketleriyle de dinleyenleri donakaltıyor. İçerisinde bulunan E vitamini ile cildin nem kaybını yasaklayan kakao yağı, gebelik sırasında oluşan çatlakların giderilmesini de sağlıyor. Kakao yağı, içerisinde rastgele bir kimyevi madde bulunmadığından cildi tahriş etmiyor. Güneş sonrası nemini kaybeden ve kuru cildin rehabilitasyonunda kullanılan kakao yağını, havuç ve susam yağı […]

Yazın bronzlaşmak isteyenlerin takviyesine koşan kakao yağı bereketleriyle de dinleyenleri donakaltıyor. İçerisinde bulunan E vitamini ile cildin nem kaybını yasaklayan kakao yağı, gebelik sırasında oluşan çatlakların giderilmesini de sağlıyor. Kakao yağı, içerisinde rastgele bir kimyevi madde bulunmadığından cildi tahriş etmiyor. Güneş sonrası nemini kaybeden ve kuru cildin rehabilitasyonunda kullanılan kakao yağını, havuç ve susam yağı ile karıştırarak cildinize olan tesirini daha çok çoğaldırabilirsiniz. Böylece güneşderi gelen hasarlı ışınlara karşı korunmamızı sağlıyor.

İşte kakao yağının bilinmez bereketleri:

Cildi ıslatır: Özellikle alıngan ve fazla kuru cilt yapısına sahip bireyler için ideal bir ıslatıcıdır.

Dudak çatlamaları: Minik bir parça kakao yağını alın ve dudaklarınıza sürün. Muhteşem kokusuyla dudaklarınız gün boyu nemli ve sıhhatli kalsın.

Cilt masajı: Gebelik veya kilo alıp verme gidişatlarında çatlak yaradılışın önlenmesine destekçi olur. İçeriğindeki E vitamini sayesinde cildi besler, natürel bir parlaklık ve elastiklik kazandırır. 

Saçlarınız için: Bu fantastik yağ, saçlarımızı da besler, yumuşak ve natürel parlaklığa kavuşmasını sağlar.

Kakao yağının yan tesirleri: 

Kakao yağının içerisinde rastgele bir kimyevi madde bulunmadığından dolayı cildi tahriş etmez ve yan tesirlere neden olmaz. 

Kakao yağının maliyeti nedir?

Eczanelerde ve aktarlarda bulabileceğiniz kakao yağının, satılan yere göre maliyeti farklılık gösterir. Ancak  vasati 15 lira etrafında olan kakao yağlarının organikleri ise, 40-50 lira etrafındadır. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN