Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %-0,09
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,39
Kahve telvesinin cildimize faydaları nelerdir?

Kahve telvesinin cildimize faydaları nelerdir?

Uzun senelerdir hepimiz için bir anane haline gelmiş olan Türk kahvesini hoşlanmayan çok azdır. Güzel kokusu ve lezzetiyle günlük yaşamımızdan noksan etmediğimiz kahvenin başka faydalarınında olduğunu öğreniyor muydunuz? Kahvenin ana vatanı olan Güney Amerika ülkelerinde uzun senelerdir kullanılan kahve, ülkemizde yapılışı bakımından azıcık daha değişiktir. En sağlıklı kısmı olan telvesini nerelerde kullanabiliriz?  Kahve telvesinin verimleri […]

Uzun senelerdir hepimiz için bir anane haline gelmiş olan Türk kahvesini hoşlanmayan çok azdır. Güzel kokusu ve lezzetiyle günlük yaşamımızdan noksan etmediğimiz kahvenin başka faydalarınında olduğunu öğreniyor muydunuz? Kahvenin ana vatanı olan Güney Amerika ülkelerinde uzun senelerdir kullanılan kahve, ülkemizde yapılışı bakımından azıcık daha değişiktir. En sağlıklı kısmı olan telvesini nerelerde kullanabiliriz? 

Kahve telvesinin verimleri nelerdir?

Genetik etkenlerden kaynaklanmayan nezaret morluklarını giderir, cilde canlılık ve parlaklık vererek cildi sıkılaştırır. Cildinizi ölü tenlerden temizleterek gözenekleri pakler ve sivilce yaradılışını önler.

Kahve telvesi peelingi nasıl yapılır?

Her cildin haftada en az iki kere peelinge gereksinimi vardır. Zira peeling cildi sıkılaştırıp arınarak ciltte iltihaplı sivilce, sivilce gibi meseleleri önler. Kahve telvesi içinde barındırdığı mineral ve vitaminlerle cildinizde natürel bir peeling tesiri yaratacaktır.

Kahve telvesi peelingi için malzemeler

1 tatlı kaşığı esmer şeker
1 tatlı kaşığı kahve telvesi 

Kahve telvesi peelingi nasıl yapılır? 

Kahve telvesi ve esmer şekeri karıştırın. Suratınıza dairesel hareketlerle 15 dakika süresince masaj yapın. Bu natürel maskeyi haftada en az 2 kere uygulayın. Şayet bir sağlık meseleniz varsa kesinlikle hekiminize müracaat etin. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN