Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %0,76
Kadınların yaptırması gereken sağlık taramaları nelerdir?

Kadınların yaptırması gereken sağlık taramaları nelerdir?

Erken teşhisi kolaylaştırmanın bir değişik yolu da her sene kumpaslı olarak jinekolojik muayene yaptırmalısınız!  Bu muayenelerin yanında oldukça kolay ve zahmetsiz olan ultrasonografi de yaptırmalısınız. Bu hakimiyetler ile rahim ve yumurtalıklarınız ayrıntılı olarak araştırılmaktadır. Bu ayrıntılar ile yumurtalıklarınızda kanser riski var mı yok mu tespitleri yapılarak analize alınıyor.  Regl yarıyılınızın hemen sonrasında meme hakimiyeti yaptırın!  Meme […]

Erken teşhisi kolaylaştırmanın bir değişik yolu da her sene kumpaslı olarak jinekolojik muayene yaptırmalısınız! 

Bu muayenelerin yanında oldukça kolay ve zahmetsiz olan ultrasonografi de yaptırmalısınız. Bu hakimiyetler ile rahim ve yumurtalıklarınız ayrıntılı olarak araştırılmaktadır. Bu ayrıntılar ile yumurtalıklarınızda kanser riski var mı yok mu tespitleri yapılarak analize alınıyor. 

Regl yarıyılınızın hemen sonrasında meme hakimiyeti yaptırın!  
Meme kanserinin erken teşhis edilebilmesi için en önemlş adımlardan bir tanesi de mamografi tahlilidir. Hiç bir biçimde şikayeti olmayan kadınlarda dahi günümüzde 40’lı yaşlardan sonra kumpaslı olarak mamografi yaptırılması, meme kanserine karşı vefat tehlikeleriniz eksiltmektedir.  

Cinsel yolla bulaşan bir virüs sebebiyle rahim ağızı kanserini oluşturmaktadır. Bazı vaziyetlerde erken rahim ağzı kanseri bulgu vermemektedir. Dolayısı ile bu gidişatı tespit etmek ve temkinini almak için kumpaslı olarak hakimiyetler yaptırılması gerekmektedir. 

‘Gebelik yarıyılı’ hem kadınlar için hemde bebeğin sıhhati için çok ehemmiyetli bir yarıyıldır bu vaziyette hamilelik tasarlandığı zaman takribî 3 ay evvelinde kadın hastalıkları ve doğum uzmanı hakimiyetinden kesinlikle geçilmesi gerekmektedir. Bu sebeple rastgele bir hastalık varsa gebelikte tespit edilip rehabilitasyon edilir. Bu vaziyet hem anne sıhhati hemde bebek sıhhati açısından son derece ehemmiyetli bir mevzudur!

Menopoz yarıyılına hazırlık olarak kemik erimesine karşı kemik ölçümü yaptırarak temkin alın!  Menopoz yarıyılı her kadının dikkate alması gereken ehemmiyetlilik derecesi oldukça ehemmiyetli bir mevzudur. Bu surattan her kadının bu yarıyıllarda kemik erimesinin önüne geçebilmesi için kumpaslı ve sağlıklı beslenme alışkanlığını kumpasa sokması koşuldur! Kalsiyumu oldukça zengin süt mahsulleri ve bol bol yeşil sebzeler harcanması gerekmektedir. 

 

her kadının yapması gereken uygulamalar

Kadınlar, senede bir kez dahiliye hakimiyetinden geçmelisiniz! Rastgele bir şikayetiniz olmasa dahi fiziksel muayene koşul! Böbrek, karaciğer, açlık kan şekeri, kolestrol ölçümleri gibi testlerin kesinlikle senede bir kere bu testlerin yapılması gerekmektedir.

Rastgele bir kronik hastalık tespitinde sıkça muayene ve inceleme yaptırmalısınız. Yaşınız kaç olursa olsun farketmeksizin kesinlikle hayatınızın bir köşesinde sporu alışkanlık haline getirmelisiniz. İleri yaşlarda kemik erimesine karşı, duruş bozukluklarına karşı kumpaslı beslenme ile ortaya çıkacak negatifliklere karşı tesirli bir çözüm olacaktır.  

her kadının sağlık için yapması gereken uygulamalar

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN