Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,20
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,62
 • BIST
  %0,76
Kabızlığı önleyen gıdalar neler mısır harcamak tasanıza derman olacak!

Kabızlığı önleyen gıdalar neler mısır harcamak tasanıza derman olacak!

Mısır’ın anavatanı Meksika ve Orta Avrupadır. Zamanla tüm dünyaya dağılan bu muhteşem besinin insan sıhhatine olan faydalarını öğreniyor musunuz? Geçmiş zamanlardan itibaren seçenek tıp alanında kullanılan mısır cilt sıhhatinden tutunda beden sıhhatine kadar pek çok mevzuda fayda sağlamaktadır. Ülkemizde en çok Karadeniz bölgesinde yetiştirilen, vitamin ve mineral açısından oldukça bereketli olan bu besinin bilinmez yararlarına […]

Mısır’ın anavatanı Meksika ve Orta Avrupadır. Zamanla tüm dünyaya dağılan bu muhteşem besinin insan sıhhatine olan faydalarını öğreniyor musunuz? Geçmiş zamanlardan itibaren seçenek tıp alanında kullanılan mısır cilt sıhhatinden tutunda beden sıhhatine kadar pek çok mevzuda fayda sağlamaktadır. Ülkemizde en çok Karadeniz bölgesinde yetiştirilen, vitamin ve mineral açısından oldukça bereketli olan bu besinin bilinmez yararlarına gelin hep birlikte bakalım. İşte mısırın sıhhate olan bilinmez verimleri! 

Kabızlığı ortadan kaldırıyor 

Mısır içerisinde bol ölçüde lif barındıran bir yiyecektir. Bu lifler sayesinde sindirimi basitleştirmekte, kabızlık gibi problemlerin ortadan kaldırılmasına takviyeci olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunuyor. Bağırsakları süratli çalışan bireylerin mısır harcarken daha dikkatli olmaları gerekiyor. 

Anemiyi ortadan kaldırıyor 

Demir noksanlığı bedende mucizevi derece anemiye sebebiyet vermektedir. Bunun yanı gizeme B12 ve folik asit gibi maddelerin noksanlığı da kansızlık başka bir deyişle anemiye neden olmaktadır. Mısır bütünde bu noktada imdadımıza koşuyor. Kandaki hücreleri yenileyerek anemi yaşanma tehlikesini eksiltiyor. Mısır B12 vitaminleri bakımından oldukça zengin bir yiyecektir. Bitkinlik,yorgunluk, unutkanlık gibi problemleri de ortadan kaldırmaktadır. 

Beyin hücrelerini rehabilitasyon ediyor 

Bir kadeh mısırın içerisinde takribî olarak 30 gram karbonhidrat bulunmaktadır. Bu karbonhidrat ölçüyü de bedenin gereksinimi olan enerjinin yüzde 80’ini karşılamaktadır. Bunun yanı gizeme beyin ve asap hücrelerini de rehabilitasyon etmeye takviyeci olmaktadır. 

 

Makûs kolestrolün yükselmesini yasaklıyor 

Bedendeki tüm yağları atmaya yarayan karaciğer, çalışmadığı gidişatlarda makûs kolestrol seviyesi yükselmektedir. Mısır kapsadığı doymamış yağlar sayesinde bu yağ oranını dengeleyerek makûs kolestrolün yükselmesini yasaklamaktadır. 

Göz sıhhati açısından bereketli

Mısır aynı zamanda göz sıhhati açısından oldukça bereketli bir yiyecektir.  Göz sıhhati için en tesirli maddeler beta karoten ve Avitaminidir. Bu vitaminler bakımından zengin olan mısır kumpaslı harcandığında ciddi göz hastalıklarının yaşanmasını önler. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN