Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %0,48
 • ALTIN
  %0,80
 • BIST
  %-0,69
İkinci el alışverişte dikkat edilmesi gerekenler orijinalliğinden emin olun!

İkinci el alışverişte dikkat edilmesi gerekenler orijinalliğinden emin olun!

İkinci el alışveriş, bu mevzuda yoğunlaşan sosyal medya uygulamaları sayesinde son yarıyılda yükselişe geçti. Karantinadayken çok fazla para tüketmek istemeyenler için alışverişin ekonomik halini sunan ikinci el alışverişte dikkat faktörüz gereken bazı noktaları sıraladık.  Orijinalliklerinden emin olun İkinci el alışveriş yaparken şayet seçiminizi bazı markaların ikinci el mahsullerinden yana kullanacaksanız tedbirli olmanızda fayda var. Özellikle […]

İkinci el alışveriş, bu mevzuda yoğunlaşan sosyal medya uygulamaları sayesinde son yarıyılda yükselişe geçti. Karantinadayken çok fazla para tüketmek istemeyenler için alışverişin ekonomik halini sunan ikinci el alışverişte dikkat faktörüz gereken bazı noktaları sıraladık. 

Orijinalliklerinden emin olun

İkinci el alışveriş yaparken şayet seçiminizi bazı markaların ikinci el mahsullerinden yana kullanacaksanız tedbirli olmanızda fayda var. Özellikle internetten yapılan alışverişlerde mahsulü sadece resimden gördüğünüz için orijinalliğinden emin olamayabilirsiniz. Bunun garantisini alabilmek için satın alacağınız bazı sitelerde bu mahsullere müteveccih uzmanlar var, onlara mahsulü gösterdikten sonra satın almanız… Veya satan bireyden mahsullerin barkodunun yer aldığı yaftaların resimlerini sürüklemesini de rica edebilirsiniz.

Nasıl kullanıldığına dikkat edin

Rengi solmuş, kirletilmiş veya söküğü olan bir giysiyi almayın. Az kullanılmış veya kullanılmamış elbiseleri seçim etmeye özen gösterin. Gerekirse usunuza takılan sualleri satıcıya müracaat etin, ek resim rica edin.

Modasının geçmeyeceğinden emin olun

Emin bir desenin veya akımın moda olduğu zamanlarda yapacağınız ikinci el alışverişi pek de yararlı olmayabilir. Her yarıyılda giyeceğiniz ve demode olmayan parçaları seçim etmeye özen gösterin. Modasının yine geleceğini bekleyerek süre geçirmenize hiç gerek yok.

Vücudunuza uyacağından emin olduktan sonra alın

Kafanızda sual işaretleri varsa almayın. “Şurası nasıl durur acaba?” dediğiniz ikinci el bir giysiyi almamalısınız. Şayet sınama ihtimaliniz varsa bu sizin için çok iyi olur ama şayet sınayamıyorsanız hiç bu tehlikeyi alıp paranızı çöpe atmayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN