Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %0,76
Hamilelik döneminde egzersiz yapılır mı

Hamilelik döneminde egzersiz yapılır mı

Bayanlar için çok tehlikeli olan gebelik yarıyılında hekim kontrolu altında spor yapılabilir. Fakat bu vaziyet uslarda oluşturulan o suali getirmektedir. ”Ağır kaldırma, yavaş hareket et” gibi çevreden tepkiler kazançken hamilelik sürecinde spor yapmak bebeğe hasar verir mi sualini uslara getiriyor… Uzmanlara göre hamilelikte spor yapmak çok bereketlidir. fakat hamilelikte egzersize başlamadan evvel kesinlikle hekiminize gidipi egzersiz […]

Bayanlar için çok tehlikeli olan gebelik yarıyılında hekim kontrolu altında spor yapılabilir. Fakat bu vaziyet uslarda oluşturulan o suali getirmektedir. ”Ağır kaldırma, yavaş hareket et” gibi çevreden tepkiler kazançken hamilelik sürecinde spor yapmak bebeğe hasar verir mi sualini uslara getiriyor… Uzmanlara göre hamilelikte spor yapmak çok bereketlidir. fakat hamilelikte egzersize başlamadan evvel kesinlikle hekiminize gidipi egzersiz yapmanın uygun olup olmayacağı mevzusunda görüşmeler yapmalısınız. Genellikle hamilelikte 3. aydan sonra egzersize başlamak önerilmektedir.

Hamilelikte spor yapmanın bir hayli verimleri bulunmaktadır; Bunlardan ilki sayılabilecek uyku problemlerinizi eksiltebilirsiniz. Anne adayı hem psikolojik olarak hemde kendisini daha iyi hissecektir böylece kendini daha yi koşullarda doğuma hazırlayabilir. Hamilelikte spor yapmak annenin bel ve sırt sızıları eksilir. Hamilelik süresince duruş ve beden biçim bozukluklarını eksiltir. Anne adayının daha orantılı bir biçimde kilo almasını sağlar, aynı zamanda doğum sonrasında anne adayının bedeninin daha iyi derlemesini sağlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN