Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,27
 • EURO
  %0,40
 • ALTIN
  %-0,11
 • BIST
  %0,76
Gribe ne iyi gelir? Bağışıklık sistemini güçlendiren tarifi deneyin!

Gribe ne iyi gelir? Bağışıklık sistemini güçlendiren tarifi deneyin!

Malum kış mevsimi yanaşıyor soğuk havaların yerini soğuk havalara vazgeçtiği mevsim geçişlerinde bir haylimizin kapısını çalan grip hastalığı ile baş etmek ve grip hastalığı hakkında öğrenilmesi gerekenler hakkında “Yapılan araştırmalar grip aşısının, 65 yaş üstü hastalarda yüzde 9 oranında gözeticiliği olduğunu gösteriyor.” diyen Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, ehemmiyetli bilgileri elmaelma.com okuralarıyla paylaştı.  Hekimler Dahi İnanamıyor! Akdeniz […]

Malum kış mevsimi yanaşıyor soğuk havaların yerini soğuk havalara vazgeçtiği mevsim geçişlerinde bir haylimizin kapısını çalan grip hastalığı ile baş etmek ve grip hastalığı hakkında öğrenilmesi gerekenler hakkında “Yapılan araştırmalar grip aşısının, 65 yaş üstü hastalarda yüzde 9 oranında gözeticiliği olduğunu gösteriyor.” diyen Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, ehemmiyetli bilgileri elmaelma.com okuralarıyla paylaştı. 

Hekimler Dahi İnanamıyor!

Akdeniz Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada, doktorların yalnızca yüzde 14’şöhretin grip aşısı yaptırdığını, yüzde 86’sının ise grip aşısı yaptırmadığını ortaya koyuyor. Bilimsel ölçekte yapılan araştırmaların ortaya koyduğu neticeler ortadayken, doktorların dahi yaptırmaktan sakındığı bir aşıyı neden kendinize, ailenize ve çocuğunuza yaptırasınız ki?

Bağışıklık Sistemini Güçlü Tutun!

Gripten korunmak için grip aşısı yaptırmak yerine, bağışıklık sistemini kuvvetlendiren gıdaların harcanması ve hijyen kaidelerinin dikkate alınması gerektiğini belirten Dr. Ümit Aktaş, “Daha evvel geçirilen griplerle bağışıklık sistemimiz de büyür. Başka Bir Deyişle, daha evvel sık sık grip virüsüne temas edenlerin, temas etmeyenlere göre gribe karşı mukavemetleri daha yüksektir. Yalnızca kumpaslı el devireme alışkanlığı edinmek ve kapalı civarların kumpaslı olarak havalandırılmasını sağlamak dahi, grip salgınlarından korunmada oldukça ehemmiyetlidir. Ellerinizi yalnızca her gün kumpaslı ve sık sık zeytinyağlı sabunla yıkamak dahi gripten yüzde 70 oranına size gözetebilir” diyor.

Turşu Şalgam Suyu Harcayın!

Bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilerek gripten korunmak için fermente edilmiş yiyecekler oldukça ehemmiyetlidir. Konutta yaptığınız turşu, yoğurt, sirke ve şalgam suyunu sofranızda bol bol bulundurun. Kumpaslı olarak kelle paça içmeyi de umursamama etmeyin.

Dr. Ümit Aktaş, grip olduktan sonra kısa zamanda iyileşmek için yapılması gerekenleri de şöyle sıralıyor:

Kesinlikle istirahat edin. Bol ölçüde akışkan harcayın. Bulunduğunuz mekânı sık sık havalandırın. Bol bol kelle paça, işkembe ve tarhana çorbası için. Bunlar, bağışıklığınızı destekleyen fermente yiyecek kapsayan çorbalardır. Kapari turşusunu bolca harcayın. Kapari antiviraldir, virüsleri öldürür. Zencefil, adaçayı ve karanfil ile kimyeviye son!

 

Çok sık grip oluyorsanız nebatlardan yararlanın. Zencefil, isme çayı ve karanfil ile bedeninize kimyevi almadan natürel kürlerle bedeninizi destekleyebilirsiniz.

Dr. Ümit Aktaş’tan Grip Çayı Kürü Tarifi:

Malzemeler: Kuru kök zencefil, 3 diş karanfil, 1 tatlı kaşığı tıbbı adaçayı

Yapılış düzeyi; Başparmağınızın bir boğumu kadar kuru kök zencefil ve 3 diş karanfili 1 su kadehi kaynamakta olan suyun içine atın. 6 dakika ağzı kapalı olarak kaynatın. Altını kapattıktan sonra 1 tatlı kaşığı tıbbi adaçayı ilave edin. Tekerrür ağzını kapatın ve kaynatmadan 10 dakika demlenmeye vazgeçin. Soğutmadan için. Erişkinler bu grip çayından 2 saatte bir, 1 su kadehi miktarında içebilirler. Çocuklar için 1 çay kadehi miktarında verilmelidir.

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendiren Çay Tarifi

Malzemeler: 1 tatlı kaşığı ıhlamur, 1 tatlı kaşığı yeşil çay, 1 tatlı kaşığı meyan kökü, 1 limonun suyu ve kabuğu, 250 cc kaynar su

Yapılış düzeyi; Malzemeleri porselen ya da sırça kadehe koyup üzerine kaynar su ilave edin. Demlenmesi için 10 dakika bekleyip için. Günde 4-5 fincan harcayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN