Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,20
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,62
 • BIST
  %0,76
Göz muayenesi kaç yılda bir yapılmalı? Hasta olmayı beklemeyin!

Göz muayenesi kaç yılda bir yapılmalı? Hasta olmayı beklemeyin!

Duyu uzuvları arasında ehemmiyetli bir vazifeye sahip olan görme yetisini sağlayan gözlerimizin sıhhati için senede bir kere kesinlikle göz tetkiki yapılması gerektiğini söyleyen Dünyagöz Etiler’den Op. Dr. Fevzi Akkan, kumpaslı göz tetkiklerinin kazanımları ve bakımsızlık edildiğinde oluşabilecek neticeler ile alakalı ehemmiyetli bilgiler paylaşıyor. Göz sıhhatini gözetmek için  Tüm duyu uzuvları arasında en büyük ehemmiyete sahip […]

Duyu uzuvları arasında ehemmiyetli bir vazifeye sahip olan görme yetisini sağlayan gözlerimizin sıhhati için senede bir kere kesinlikle göz tetkiki yapılması gerektiğini söyleyen Dünyagöz Etiler’den Op. Dr. Fevzi Akkan, kumpaslı göz tetkiklerinin kazanımları ve bakımsızlık edildiğinde oluşabilecek neticeler ile alakalı ehemmiyetli bilgiler paylaşıyor. Göz sıhhatini gözetmek için 

Tüm duyu uzuvları arasında en büyük ehemmiyete sahip olan gözler, etrafı idrak etmek için kullandığımız en ehemmiyetli vasıtalar. Etraf ile etkileşimlerin %80’inden mesul olan gözlerin, kumpaslı göz tetkikleri ile korunabileceğini belirten 

Tetkik İçin Birşey Olmasını Beklemeyin!

Gözlerimiz, çevremizdeki dünyayı idrak etme mevzusunda, farkında olmasak bile en büyük rolü üstlenen organlarımızdır. Gözlerde oluşabilecek ve zamanında teşhis konulup rehabilitasyona yönlendirilmeyen tüm rahatsızlıklar, günlük işlevlerde topallamalara neden olmanın yanı gizeme, yaşam niteliğini de ciddi anlamda negatif etkileyebilecek neticeler oluşmasına yol açıyor. Ne yazık ki, genellikle şahsın yaşam niteliği etkilenmeye başlayana kadar göz tetkikleri akla gelmiyor.

Farkında olunmayan pek çok göz problemi, görme maharetini ciddi biçimde tehdit ediyor. Özellikle glokom gibi herkeste oluşma potansiyeline sahip ve ileri seviyelere gelene kadar bulguları güç tespit edilen hastalıklara karşı, kumpaslı göz tetkiklerini reelleştirmesi görme becerisinin muhafaza edilmesi açısından çok büyük ehemmiyet taşıyor.

göz muayenesine kaç yılda bir gitmek gerek

Görme Kaybı Âmâlığın Bir Numaralı Nedenleri Arasında!

Lüzumlu tedbirler alınmaz ise, gözleri ve görme duyusunu tehdit eden pek çok ciddi rahatsızlık bulunuyor. Tüm dünyada görme kayıplarının en ehemmiyetli nedenleri arasında zamanında müdahale edilmeyen kırma hataları, glokom, yaşa bağlı maküla yozlaşmayı ve diyabetik retinopati bulunuyor. Tüm bu rahatsızlıkların görme marifetinde oluşturabileceği negatif tesirleri önlemek için, kumpaslı göz tetkikleri ile erken teşhis ve müdahale edilmesi gerekiyor. Özellikle glokom gibi, ancak emin bir seviyede ilerledikten sonra bulguları fark edilebilen hastalıkların önlenmesi için tek ihtiyat, hastaların en az senede bir reelleştirilecek periyodik tetkikleri reelleştirmeleridir.

Görme Kaybına Dikkat!

Özellikle çocuklar, kumpaslı olarak taşıt kullananlar, yaşlı yurttaşlar ve çalışanların yaşayacakları görme problemleri, büyük ehemmiyet taşıyor. Çocukluk yarıyılındaki görme kayıpları ve problemleri, akademik zafersizlik, tavır bozuklukları ve meseleli bir erişkinlik yaşamına varabilecek ciddi meselelerin esasında uyuyan neden olabilir.

Görme problemleri, yaşam niteliğinde yarattığı tahribata ek olarak iş eforuna üye bireylerde dolaysız, yaşlı yurttaşlarda ise dolaylı olarak ciddi ekonomik kayıplara da yol açabiliyor. Tüm bu nedenlerden dolayı, herkesi göz tetkiklerini kumpaslı olarak reelleştirmeye ve göz sıhhatlerini güvence altına almaya davet ediyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN