Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,21
 • EURO
  %0,37
 • ALTIN
  %-0,48
 • BIST
  %0,76
Gereğinden fazla içilen sütün zararları neler sivilceleriniz çoğalıyorsa dikkat!

Gereğinden fazla içilen sütün zararları neler sivilceleriniz çoğalıyorsa dikkat!

Çocukluğumuzdan beri özellikle sihrime ile boy uzamasına pozitif tesiri olduğu ve çok sık harcamamız gerektiği şuuruyla içtiğimiz sütün acaba hasarları olabilir mi? Sütün kemik gelişimine tesiri ve harikulade bir protein kaynağı olduğunu öğreniyoruz. Ancak şayet şuursuz harcarsak bereketleri hasara dönüşebilir mi? Bu suallerin yanıtını siz elmaelma.com okuyucuları için inceledik. İşte süt ile alakalı öğrenmediğiniz asıllar […]

Çocukluğumuzdan beri özellikle sihrime ile boy uzamasına pozitif tesiri olduğu ve çok sık harcamamız gerektiği şuuruyla içtiğimiz sütün acaba hasarları olabilir mi? Sütün kemik gelişimine tesiri ve harikulade bir protein kaynağı olduğunu öğreniyoruz. Ancak şayet şuursuz harcarsak bereketleri hasara dönüşebilir mi? Bu suallerin yanıtını siz elmaelma.com okuyucuları için inceledik. İşte süt ile alakalı öğrenmediğiniz asıllar ve muhtemel hasarları…

Sivilceleriniz Artıyorsa Dikkat…

Bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre sivilce meseleyi yaşayanlar süt içerken daha dikkatli olmalı. Sütün içinde bulunan hormanlar bedendeki yağ üretimini süratlendiriyor bu da sivilcelerin artmasına neden oluyor.

Süt Yemekten Evvel İçilir Mi?

Sütü yemeklerden bir iki saat evvel ya da sonra harcamamız ehemmiyetli. Yemekle beraber harcanan süt demiri bağlayarak anemiye neden olabilir. Erişkinlerin bu mevzuda dikkatli olması gerekiyor.

 Günde Ne Kadar Süt İçmeliyiz?

Çocukların, gençlerin ve anne adaylarının her gün en az 2 kadeh süt  erişkin ve yaşlıların da vasati 2 kadeh süt içmeleri önerilmektedir. Her şeyin olduğu gibi sütün de aşırısı hasarlıdır. Çok ölçüde harcanan süt böbrek taşı yaradılışına neden olabilir. Ayrıca prostat ve yumurtalık kanserine neden olabilceği araştırmalar da bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN