Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %0,76
Fibromiyalji nedir? Fibromiyalji tedavisi nasıldır?

Fibromiyalji nedir? Fibromiyalji tedavisi nasıldır?

Amerika’da yapılan araştırmalara göre, istatistiklerde kalp ve damar hastalıklarından sonra ikinci sırada yer almaktadır ve aynı zamanda teşhis koymada oldukça güç bir belirtidir. İş yaşamını ve ekonomiyi etkilemekte olan bu mesele yaygın adale sızıları, baş sızısı, bitkinlik, yorgunluk, halsizlik, uyku kumpassızlıkları, depresif hamleler olarak belirtilen bir belirtidir. Bu belirtinin sebebi bütün olarak bilinenememektedir. Ancak asap sistemi, […]

Amerika’da yapılan araştırmalara göre, istatistiklerde kalp ve damar hastalıklarından sonra ikinci sırada yer almaktadır ve aynı zamanda teşhis koymada oldukça güç bir belirtidir. İş yaşamını ve ekonomiyi etkilemekte olan bu mesele yaygın adale sızıları, baş sızısı, bitkinlik, yorgunluk, halsizlik, uyku kumpassızlıkları, depresif hamleler olarak belirtilen bir belirtidir.

Bu belirtinin sebebi bütün olarak bilinenememektedir. Ancak asap sistemi, idrak etme bozukluğu, adale ve adale işlevlerinin çalışmasında bir hayli etmenlerin neden olabileceği düşünülmektedir. Bu belirtiyi yaşayan şahıslarda özellikle ortak yaşayan şahıslarda ortak noktalar görülmektedir. Herşeyden çok acele etkilenen ve hassasiyet, çok acele değişen duygu gidişatları şahısların hastalığıdır ve fazla stresli zamanlarda bu şahıslarda zaman zaman sızıların çoğalma olasılığı oldukça yüksektir.

Fibromiyalji sendromu hastalığı

Fibromiyalji belirtisinin rehabilitasyon usulleri nelerdir?

Bu belirtiyi olan şahısların hem hasta hemde yakınlarının eğitimi bilgilendirilmesi hemde bilgilere erişilmelidir. Aynı zamanda hastaya fizik rehabilitasyonu, yeni yeni geliştirilen aktif ilaç rehabilitasyonu, kumpaslı olarak yapılması uygun görülen egzersizler yer almaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN