Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,17
 • EURO
  %0,14
 • ALTIN
  %0,16
 • BIST
  %-1,82
Emzirme döneminde kilo nasıl verilir?

Emzirme döneminde kilo nasıl verilir?

Gebelik yarıyılında bayanların aldığı kilolar, doğum sonrasında emzirme yarıyılı derken uzun bir zaman fazla kilolarla birlikte bu süreç uzamaktadır. Emzirme yarıyılında sütünüzü çoğaldırırken fazla kilolarınızdan da kurtulmak istemez misiniz? Sizler için emzirme yarıyılında dikkat etkeniz gereken noktaları sıralandırdık… Anne sütü bebek için yeryüzündeki en ehemmiyetli gıda kaynağıdır. Bu sebeple emzirme yarıyılında bebeklerin ilk altı ay […]

Gebelik yarıyılında bayanların aldığı kilolar, doğum sonrasında emzirme yarıyılı derken uzun bir zaman fazla kilolarla birlikte bu süreç uzamaktadır. Emzirme yarıyılında sütünüzü çoğaldırırken fazla kilolarınızdan da kurtulmak istemez misiniz? Sizler için emzirme yarıyılında dikkat etkeniz gereken noktaları sıralandırdık… Anne sütü bebek için yeryüzündeki en ehemmiyetli gıda kaynağıdır. Bu sebeple emzirme yarıyılında bebeklerin ilk altı ay süresince emzirilmesi gerekmektedir. Anne sütündeki zengin gıda kaynağı bebek için çok ehemmiyetlidir.

Bu süreçte anne kilo vermek için anne sütünü eksiltecek perhizlerden netlikle uzak durmalıdır. Anne doğum sürecini bayağı kilo sınırlamasına reelleştirmişse takribî altı ayın sonunda doğum yarıyılında aldığı fazla kilolarını vermesi muhtemeldir. Emzirme yarıyılında anneler 30 gün de iki kilonun üstünde kilo vermeleri önerilmez. Emzirme yarıyılında günlük 6-7 çay kadehine tekabül edecek biçimde süt salgılanmaktadır. Bu da demek oluyor ki günde 500-600 kalori tğketmek demek.

Bu kalori bir saat süresince yapılan egzersizle eşdeğerdedir. Kilolarınızdan yavaş yavaş kurtulmak için önerilen balanslı ve kumpaslı beslenmek ve yeterinde akışkan tüketiminin yapılmalıdır. Emziren anneler, balanssız beslenme neticesinde hem süt faydayı düşer hem de annenin sıhhatini bozmaktadır. Aksine emzirme yarıyılında olan bir anne bu gidişatı mazeret ederek iki karakter yemek yemek gayretlerine de girmemelidir. Bu vaziyette emzirme yarıyılında olan bir anne ne çok fazla yemek yemeli ne de aşırılıklarından kurtulmak için perhiz yapmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN