Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,17
 • EURO
  %0,14
 • ALTIN
  %0,16
 • BIST
  %-1,82
El ayak ağız hastalığı nedir?

El ayak ağız hastalığı nedir?

Özellikle on yaş altı çocuklarda görülen bu hastalık ebeveynlerin dikkatine! Çocuğunuzda bu bulgular varsa çocuğunuzu hemen hekime götürmelisiniz. Doktorla görüşen ebeveynler belki de o güne kadar hiç ismini dinlemedikleri bir hastalıkla karşılaşılırlar. Özellikle 10 yaş altı çocuklarda görülen bu hastalık; el-ayak-ağız hastalığıdır. Yüksek ateş, bademcikte kızarıklık, ağız içinde aft ve ciltte döküntü halinde kendini gösteren […]

Özellikle on yaş altı çocuklarda görülen bu hastalık ebeveynlerin dikkatine! Çocuğunuzda bu bulgular varsa çocuğunuzu hemen hekime götürmelisiniz.

44106_5.jpg

Doktorla görüşen ebeveynler belki de o güne kadar hiç ismini dinlemedikleri bir hastalıkla karşılaşılırlar. Özellikle 10 yaş altı çocuklarda görülen bu hastalık; el-ayak-ağız hastalığıdır.

44106_1.jpg

Yüksek ateş, bademcikte kızarıklık, ağız içinde aft ve ciltte döküntü halinde kendini gösteren el-ayak-ağız hastalığı, çocukların el, ayak ve bileklerinin neredeyse tamamını kırmızıya boyar.

44106_2.jpg

İleri günlerde cillte görülen döküntüler küçük içi akışkan dolu kabarcıklara dönüşür. Pütür pütür olan bu kırmızı döküntüler, kasıklarda, kalçada, dizlerin artta ve genital bölgede de görülebilir.

44106_3.jpg

REHABİLİTASYONU MUHTEMEL MÜ?
Viral bir enfeksiyon olduğu için hastalığın rehabilitasyonunda antibiyotiğin yeri yoktur. Özel bir rehabilitasyonu olmadığı gibi ilacı ve aşısı da yok. Kaşıntıyı eksiltmesi için spreyler ve muhtelif losyonlar verilebilir.

44106_4.jpg
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN