Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %-0,09
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,39
Eksik dişin zararları çene kemiğinde erimeye yol açıyor!

Eksik dişin zararları çene kemiğinde erimeye yol açıyor!

Ağzında noksan dişi olanlar dikkat! Uzmanlar uyarıyor! Noksan dişler hem bedene hem de öteki dişlere hasar veriyor. Bu sebeple bakımsızlık etmeden diş rehabilitasyonunuzu yaptırmalısınız. Aksi halde hiç beklemediğiniz neticelerle karşılaşabilirsiniz. Peki noksan dişin hasarları neler? Tüm merek edilenleri Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Utku Üretürk’ten bildik. İşte noksan dişin yol açtığı olumuzluklar…  ÇİĞNEME […]

Ağzında noksan dişi olanlar dikkat! Uzmanlar uyarıyor! Noksan dişler hem bedene hem de öteki dişlere hasar veriyor. Bu sebeple bakımsızlık etmeden diş rehabilitasyonunuzu yaptırmalısınız. Aksi halde hiç beklemediğiniz neticelerle karşılaşabilirsiniz. Peki noksan dişin hasarları neler? Tüm merek edilenleri Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Utku Üretürk’ten bildik. İşte noksan dişin yol açtığı olumuzluklar… 

ÇİĞNEME İŞLEVİN EKSİLMESİNE YOL AÇIYOR 

Noksan diş bölgesinde komşu dişlerin yıkılmasına, karşıt dişlerin noksan diş bölgesine uzamasına ve dolayısıyla çiğneme işlevinin eksilmesine neden olmaktadır.

ÖZGÜVENİN EKSİLMESİNE NEDEN OLUYOR 

Noksan diş görüntüsü şahsın öncelikle gülüşünü bozarak şahsın özgüveninin eksilmesine, sosyal ilişkilerinde güçlüklere neden olur. Ayrıca dudak ve yanakların çökmesine ve kırışmasına neden olarak yüzde daha yaşlı ve cılız bir görüntü oluşturur.

SAĞLAM DİŞLERİ KAYBETME TEHLİKEYİ ARTIYOR 

Yıkılan ya da uzayan dişlerde paklik ve bakım güçleşeceği için çürük, hassasiyet, diş eti cerahati sebebiyle ağrı ve öteki dişleri kaybetme tehlikeyi de çoğalmaktadır.

ÇENE EKLEMLERİNDE KİLİTLENMELER OLUŞABİLİR 

 Noksan dişler sebebiyle alışılmış çiğneme kumpası da değişir. Sıhhatli bir çiğneme çift taraflı olurken tek taraflı çiğneme ile çene eklemlerinde ağrı, ses, kilitlenmeler oluşabilir.

GASTRİT VE ÜLSER PROBLEMLERİNE YOL AÇIYOR 

Noksan diş sebebiyle yeterince çiğnenmeyen ve öğütülmeyen besinler, tam olarak yutulduğunda hazımsızlık, kabarıklık ayrıca gastrit ve ülser gibi mide problemlerine yol açabilir.

KİLO ALMAYA NEDEN OLABİLİR 

Noksan diş sebebiyle iyi çiğnenmeden yutulan gıdalar kilo alımına neden olabilir

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN