Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,11
 • EURO
  %0,07
 • ALTIN
  %0,49
 • BIST
  %-1,82
Diyafram nefesi nasıl alınır?

Diyafram nefesi nasıl alınır?

Asırlardır akılsal ve fiziksel olarak temizlemeler için soluk teknikleri kullanılmaktadır. Çok muhtelif olan soluk tekniklerinden biri de diyafram soluğudur. Bunun için doğru soluk alıp verme ile mutluluğu aranan huzuru hatta sevince erişmek olası.  İlk olarak diyafram soluğu nasıl alınır, teknikleri nelerdir? Diyafram soluğunun doğru yapılabilmesi için ağzınızın kapalı olması gerekmektedir. Ön iki dişinizin arttaki damağa […]

Asırlardır akılsal ve fiziksel olarak temizlemeler için soluk teknikleri kullanılmaktadır. Çok muhtelif olan soluk tekniklerinden biri de diyafram soluğudur. Bunun için doğru soluk alıp verme ile mutluluğu aranan huzuru hatta sevince erişmek olası. 

İlk olarak diyafram soluğu nasıl alınır, teknikleri nelerdir?

Diyafram soluğunun doğru yapılabilmesi için ağzınızın kapalı olması gerekmektedir. Ön iki dişinizin arttaki damağa dilinizi rahat bir biçimde değdirin. Ardından burnunuzdan olağan bir biçimde soluk alıp verin. Soluk alırken karnınızı dışarı doğru genişletin sonra soluk verirken karnınızı içe doğru sürüklemelisiniz. 

Bunu bu biçimde yinelemeye devam edin. Soluk egzersizlerini yaparken gözlerinizi kapatın. Soluk alma harekâtınızda karnınız şişsin, bu tekerrürleri yaparken soluk alma lüzumunuz devam ediyorsa, göğüs kısmınızda şişmeye başlayacaktır.

Soluk verirken dikkat etkeniz gereken bir ekip maddeler bulunmaktadır;

Diyafram soluk çalışmasında soluk verirken ciğerlerinize aldığınız tam havayı boşaltmanız gerekmektedir. Tam soluğu verdikten sonra tekerrür soluk alma harekâtına devam edebilirsiniz. Bu kolay egzersizi gün içerisinde kesinlikle 5 veyda seçiminize göre 10 dakika süresince uygulamaya çalışın. Bu egzersizi kumpaslı bir biçimde ugularsanız asap sisteminizde kumpasa girecektir.Egzersizlere alışmaya başladığınızda soluk verme müddetinizi uzatmaya çalışın. Bu pratikleri uygulayarak kısa zamanda gözle görülür değişik ruh sıhhatinizde ve fiziksel anlamda göreceksiniz.

doğru nefes alıp verme teknikleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN