Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,20
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,62
 • BIST
  %0,76
Diş taşı natürel yolla nasıl arınılır limon ve nane yağı tesirli bir çözüm!

Diş taşı natürel yolla nasıl arınılır limon ve nane yağı tesirli bir çözüm!

Dişi doğru teknikle fırçalamamak, yeteri kadar bakım yapmamak bizi diş taşı problemiyle karşı karşıya getiriyor. Diş taşlarından kurtulmak için belirli diş ipi kullanmak ve dişleri doğru bir şekilde fırçalamak gerekiyor. Buna ek olarak diş taşlarının üstesinden gelmek için natürel çözümler de bulunuyor. Limon ve nane yağı ile rehabilitasyon da bunlardan biri. İşte diş taşlarından ebedîye […]

Dişi doğru teknikle fırçalamamak, yeteri kadar bakım yapmamak bizi diş taşı problemiyle karşı karşıya getiriyor. Diş taşlarından kurtulmak için belirli diş ipi kullanmak ve dişleri doğru bir şekilde fırçalamak gerekiyor. Buna ek olarak diş taşlarının üstesinden gelmek için natürel çözümler de bulunuyor. Limon ve nane yağı ile rehabilitasyon da bunlardan biri. İşte diş taşlarından ebedîye dek kurtulmanızı sağlayacak natürel yöntemler…

Limon ve nane yağı ile tartar rehabilitasyonu

Suyu, bir ölçü bunalmış limon ve nane yağı ile karıştırın. Ardından karışımı ağzınızı iyice durulamak için kullanın. Bu yöntem diş taşlarından kurtulmanız için tesirli bir yol olacak. 

Aloe vera jel ve gliserin

Aloe Vera Jel, Gliserini, sodyum bikarbonat, bunalmış limon ve azıcık su. Karıştırın ve dişlerinizi bu karışımla her gün yıkayın. Dişinizde tartarın kaybolduğunu gördüğünüzde haftada bir veya iki kereye düşürün.

Biberiye ve nane ile rehabilitasyon

Nane ve biberiyeyi iki maddeyi su ile karıştırın ve takribî 15-20 dakika bekletin. Yalnızca akışkan alın ve ağzınızı iyice yıkayın.

Beslenmenizde meyve ve sebzeye ağırlık verin

Yemekten bir saat sonra elma, kavun, havuç gibi besinleri yiyin, böylece ağzınızı arınabilir, dişlerini beyazlatabilir ve kuvvetlendirebilirsiniz. Ayrıca sebze ve meyvelere ağırlık vererek beslenmek, abur cuburlardan uzak durmak diş taşlarınızın oluşmasını da önleyecektir. 

Limon kullanın

Banal fırçalama sonrası azıcık limon suyuna daldırın. Fırçayı hafif hareketlerle dişlerinize sürün ve ılık su ile durulayın. Bir hafta içinde dişleriniz daha beyaz olacak!

Tartar amaçlı diş macunu kullanın

Tartari durdurmak ve ağzınızı rastgele bir enfeksiyona karşı arınmak için kullanılan diş macunu kullanın ve içinde bulunan kimyeviler tartarları kırar ve bir daha ortaya çıkmasını önler.

Hindistancevizi yağı

Bazı hindistancevizi yağı akışkanlaşıncaya kadar eritin ve bakterileri ağzından çıkarmak için bir gargara olarak kullanın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN