Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %-0,09
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,39
Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?

Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?

Diş sararması günümüzde sıkça tesadüfülen gidişatlardan biri. Özellikle çok fazla sigara ve kafein harcayan şahıslarda görülmesine karşın, ender de olsa genetik olarak dişleri sarı olanlarda var. Ne kadar fırçalarsak fırçalayalım geçiremeyeceğimiz bu sarılık için yapılabilecek şeyleri sizler için derledik… Dişlerimiz, genetik nedenler, harcanan besin ve meşrubatlar dolayısıyla renklenip sararabilir. En çok çay, sigara, kahve gibi […]

Diş sararması günümüzde sıkça tesadüfülen gidişatlardan biri. Özellikle çok fazla sigara ve kafein harcayan şahıslarda görülmesine karşın, ender de olsa genetik olarak dişleri sarı olanlarda var. Ne kadar fırçalarsak fırçalayalım geçiremeyeceğimiz bu sarılık için yapılabilecek şeyleri sizler için derledik…

Dişlerimiz, genetik nedenler, harcanan besin ve meşrubatlar dolayısıyla renklenip sararabilir. En çok çay, sigara, kahve gibi gün içinde fazla harcanan ve içinde bir hayli katkı maddesi bulunan mahsuller dişlerimizi renklendiriyor. Bu mahsulleri harcamasak da dişlerimiz yapısal veya genetik olarak da renklenebilir. Bu gibi vaziyetlerde kesintisiz olarak kimyevi beyazlatıcılar kullanarak hem dişlerimize hasar vermiş hem de renklerini negatif güzergahta etkilemiş oluyoruz. 

Uzmanlar muhtelif diş beyazlatıcı kimyevilerin oldukça hasarlı olduğunu korunarak daha natürel yollarla dişleri beyazlatmanın olası olduğunu korunuyorlar. Sadece suyla durulamanın dişleri beyazlatabileceğini ve diş etlerini arınabileceğini korunuyor. 

Kumpaslı olarak dişlerinizi fırçalamalı, her atıştırmadan sonra dişlerinizi kesinlikle suyla çalkalamalısınız. Böylece daha acele ve kolay bir netice elde etmiş olursunuz.

Dişlerinizde ki renklenmenin sebeplerini ve uygun rehabilitasyon usullerini diş doktorunuza danışarak bilmeli ve senede iki defa diş hakimiyetine giderek ağız bakımınızı yaptırmalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN