Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,18
 • ALTIN
  %-1,62
 • BIST
  %0,29
Diş ağrısına iyi gelen doğal yöntemler…

Diş ağrısına iyi gelen doğal yöntemler…

Büyüklerimiz diş ağrısı için mezar çileyi ile eşdeğer demişler, ne kadar da haklılar! Diş ağrısı bulunduğu yerin hassasiyeti nedeni ile direnilmesi efor bir acı ortaya çıkarmaktadır. Çoğumuz dişçiye gitmekten korkarız, kolay bir çürük rehabilitasyonu dahi çoğu zaman bizi ürkütmeye yetmektedir. Peki size diş ağrılarınıza çok iyi gelecek natürel bir nebatın varlığından söz edersek ne düşünürsünüz? […]

Büyüklerimiz diş ağrısı için mezar çileyi ile eşdeğer demişler, ne kadar da haklılar! Diş ağrısı bulunduğu yerin hassasiyeti nedeni ile direnilmesi efor bir acı ortaya çıkarmaktadır. Çoğumuz dişçiye gitmekten korkarız, kolay bir çürük rehabilitasyonu dahi çoğu zaman bizi ürkütmeye yetmektedir. Peki size diş ağrılarınıza çok iyi gelecek natürel bir nebatın varlığından söz edersek ne düşünürsünüz? İşte diş ağrılarına birebir kedi bıyığı otu…

İçeriğindeki antimikrobiyal ve anti-inflamatuar özellikler sebebiyle kabarıklık ve ağrı rehabilitasyonunda kullanılan kedi bıyığı otu diş çürüklerinin neden olduğu dayanılmaz ağrıları gidermektedir!

Detoks Tesirleri

Kedi bıyığı otu da idrar söktürücü olduğu için idrar akışını çoğaldırarak sudan kilo verilmesine takviyeci olur.

İdrar Söktürücü Özellikleri

Diüretik terimi idrar akışını çoğaldıran madde anlamına kazanç. Bu nebatta bulunan sinensetin ve tetrametoksi-flavon maddelerinin, damar duvarlarının adalelerini hafifleterek idrar akışını çoğaldırdığına inanılmaktadır. Yapılan araştırmalarda bu nebatın idrar söktürücü tesirini göstermiştir.

Hipertansiyonu Önleyici Tesirleri

Kedi bıyığı otunun kan tazyikini düşürücü tesiri olduğuna inanılmaktadır. Bu tesirin, nebatın yapraklarında bulunan “Methylripariochromene A” maddesinden kaynaklandığı düşünülmektedir. Çalışmalar bu maddenin damar genişletici bir tesire sahip olduğunu göstermektedir. Aynı zamanda kalp debisini eksiltir ve idrar akışını çoğaldırır. Bu özelliklerin yüksek tansiyon rehabilitasyonunda bereketli olduğuna inanılmaktadır. Potasyum, sodyumun tesirlerini eksiltmede takviyeci olur. Bu sebeple kedi bıyığı otunda bulunan yüksek potasyum içeriği de hipertansiyon rehabilitasyonunda yararlıdır.

Enflamasyonu Önleyici Tesirleri

Ananesel tıpta şişme ve ağrıları hafifletme emeliyle kullanılmıştır. Bu nebatın yaprakları diş çürüklerinin neden olduğu acıdan kurtulmak için bir lapa olarak da kullanılmaktadır. Ayrıca vurularak lapa haline getirilir ve şişmeyi gevşetmek için kullanılabilir. Antimikrobiyal özellikleri sebebiyle, idrar yollarındaki irinin bulguları ortadan kaldırmaya takviyeci olur. İdrar söktürücü olması böbrek taşları ve safra taşlarının arınılmasında da verim sağlamaktadır.

Bu arada Güneydoğu Asya’da kan şekeri seviyeleri ve kolesterolü düşürmek için kullanıldığı da öğrenilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN