Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,21
 • EURO
  %0,37
 • ALTIN
  %-0,48
 • BIST
  %0,76
Dildeki kirler nasıl arınılır 3 kolay yöntemle kirlerden kurtulmak muhtemel!

Dildeki kirler nasıl arınılır 3 kolay yöntemle kirlerden kurtulmak muhtemel!

Ağız içi bakımınızı bütün anlamıyla yerine getirmediğiniz zamanlarda dilde zaman zaman pislenmeler görülmektedir. Ağız içi bakımının yeteri kadar yapılmamasından kaynaklı olarak ortaya çıkan dil kirletilmeleri bir çok bakterinin birikmesine neden olmaktadır ve buna dil pası denilmektedir. Öbür uzuvlarımız gibi dilin işlevi de oldukça ehemmiyetlidir. Bu sebeple dil pası yaradılışının önüne geçmek için konutta natürel yöntemlerle […]

Ağız içi bakımınızı bütün anlamıyla yerine getirmediğiniz zamanlarda dilde zaman zaman pislenmeler görülmektedir. Ağız içi bakımının yeteri kadar yapılmamasından kaynaklı olarak ortaya çıkan dil kirletilmeleri bir çok bakterinin birikmesine neden olmaktadır ve buna dil pası denilmektedir. Öbür uzuvlarımız gibi dilin işlevi de oldukça ehemmiyetlidir. Bu sebeple dil pası yaradılışının önüne geçmek için konutta natürel yöntemlerle üstesinden gelebilimeniz için elmaelma.com olarak bazı 3 pratik natürel yöntem hazırladık!

Karbonat ve limon

Karbonat, dilinizin pH balansını süratle nötr hale getirerek dil pası ile savaşmanıza destekçi olan, ölü hücrelerden temizletici özellik taşıyan bir maddedir. Balanslı pH seviyesi sağlandığında bakterilerin yine faize ve sihrime kapasiteleri eksilir. Karbonatın tesiri bu açıdan ehemmiyetlidir. Limon dilin iyileşmesine destekçi olarak karbonatın tesirini tamamlar.

Malzemeler; 1 çay kaşığı karbonat, limon suyu
Nasıl hazırlanır? Macun kıvamında bir karışım oluşturmak için karbonatla limon suyunu karıştırın. Macunu diş fırçanıza sürün ve dilinizi takribî iki dakika fırçalayın. Soğuk suyla yıkayın. Sonrasında her zaman kullandığınız diş macunuyla dişlerinizi fırçalayın.

Hindistan cevizi yöntemi

Hindistan cevizi yağı, ağızda biriken bakterileri öldüren antibakteriyel maddeler kapsar. İstediğiniz neticeyi alabilmek için nitelikli ve organik bir Hindistan cevizi yağı markasını seçim edin.

Malzemeler; 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı, yumuşak kıllı diş fırçası,
Nasıl hazırlanır? Sabah kalkar kalkmaz ağzınızı Hindistan cevizi yağıyla yıkayın. Dilinize özel alaka gösterin ve 3 – 4 dakika süresince fırçalayın. Soğuk suyla durulayın. Sonra her zamanki diş macununuzla dişlerinizi fırçalayın.

Aloe vera suyu

Aloe vera suyu mantar karşıtı, irin karşıtı ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Dilin yüzeyinde oluşan beyaz katmanı zarifçe yok eder. Piyasada satılan hazır mahsuller yerine yeni çıkarılmış, natürel aloe vera suyunu seçim etmenizi öneriyoruz. Ağzınızı yıkamak için iki yemek kaşığı aloe vera suyu kullanın. Ağzınızın tamamını yıkamak için gerektiği kadar zaman ayırın.
Sonra her zamanki diş macununuzu kullanarak dişlerinizi fırçalayın. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN