Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,21
 • EURO
  %0,37
 • ALTIN
  %-0,48
 • BIST
  %0,76
Çamaşır suyu kullanımında yapılan yanlışlar Osman Müftüoğlu kadınları uyardı

Çamaşır suyu kullanımında yapılan yanlışlar Osman Müftüoğlu kadınları uyardı

Çamaşır suyu zehirlenmeleri her geçin gün çoğalıyor. Özellikle daha pak yüzeyler için biz bayanlar çamaşır suyunu değişik detarjan ve kimyevilerle karıştırıyoruz. Bu da zehirlenmeye davetiye çıkarıyor. Bu mevzuyu bugünkü köşesine taşıyan Prof. Dr. Osman Müftüoğlu bayanları çamaşır suyunun yanlış kullanımında ortaya çıkan gidişatlar ve yaşanabilecek sağlık meseleleri mevzusunda uyardı. İşte Osman Müftüoğlu’nun çamaşır suyunun risklerine […]

Çamaşır suyu zehirlenmeleri her geçin gün çoğalıyor. Özellikle daha pak yüzeyler için biz bayanlar çamaşır suyunu değişik detarjan ve kimyevilerle karıştırıyoruz. Bu da zehirlenmeye davetiye çıkarıyor. Bu mevzuyu bugünkü köşesine taşıyan Prof. Dr. Osman Müftüoğlu bayanları çamaşır suyunun yanlış kullanımında ortaya çıkan gidişatlar ve yaşanabilecek sağlık meseleleri mevzusunda uyardı.

İşte Osman Müftüoğlu’nun çamaşır suyunun risklerine karşı bugünkü köşesinden yazdıkları:

“Çamaşır suyu kullanan hanımların kafaları karmaşık. Sebebi ise sık sık karşı karşıya kaldıkları klor gazı zehirlenmesi meseleyi. Geçtiğimiz hafta aynı meseleyle karşılaştığını ifade eden iki ayrı hanımdan aynı sualler geldi:

Ev imali başka bir deyişle natürel bir çözüm önerir misiniz?

Cevabım şu: Sualin kaynağında hipokloridli çamaşır sularının yanlış ya da şuursuz kullanımı var. Hanımlar ya bu mahsulleri usulüne uygun kullanacaklar ya da hipokloridsiz çamaşır suyu veya paklik malzemelerini seçim edecekler. Olmadı, ev imali natürel paklik malzemelerini kendileri üretecekler!

Kullanım yanlışlığının esasında çamaşır suları ile tuz ruhunun karıştırılması meseleyi var. Bu ikili karışınca hipokloridin yapısındaki klor gazı anında ortaya çıkıyor. O gazı solumak da ağız-boğaz yanmalarına, soluk darlığı ve öksürük krizlerine yol açıyor. Kısacası bir çeşit klor gazı zehirlenmesi hali başlıyor.
Bütün mesele her cins paklik malzemesini deterjanlar dâhil şuurlu kullanıp kullanmamanız ile ilişkili.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN