Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,27
 • EURO
  %0,40
 • ALTIN
  %-0,11
 • BIST
  %0,76
C vitamininin verimleri neler yaşlılıkta adale kaybını önlüyor!

C vitamininin verimleri neler yaşlılıkta adale kaybını önlüyor!

East Anglia Üniversitesi’nin yaptığı araştırma C vitaminin adale sıhhati üzerindeki olağanüstü bereketini ortaya koydu. 50 yaşın üzerinde her sene adale kütlesinin yüzde 1’i kaybediliyor. Bu vaziyet tip 2 diyabet, eforsuzluk ve sarkopeni, fiziksel noksanlık gibi negatif neticelere neden oluyor. C vitamini tüketimi ise yaşlılık yarıyılındaki bu meseleleri ortadan kaldırıyor.  C vitaminini bol harcayan yaşlıların adale kütlesi daha […]

East Anglia Üniversitesi’nin yaptığı araştırma C vitaminin adale sıhhati üzerindeki olağanüstü bereketini ortaya koydu. 50 yaşın üzerinde her sene adale kütlesinin yüzde 1’i kaybediliyor. Bu vaziyet tip 2 diyabet, eforsuzluk ve sarkopeni, fiziksel noksanlık gibi negatif neticelere neden oluyor. C vitamini tüketimi ise yaşlılık yarıyılındaki bu meseleleri ortadan kaldırıyor. 

C vitaminini bol harcayan yaşlıların adale kütlesi daha iyi gidişatta

East Anglia Üniversitesi’nin yaşları 48 ila 82 olan 13 bin şahsın arasında yaptığı araştırma, C vitaminini bol harcayan yaşlıların iskelet adale kütlesinin daha iyi gidişatta olduğunu gösterdi. Bu şahısların bir hafta süresince harcadıkları besinlerde ve kanlarında C vitamininin ölçüsünü ölçen uzmanlar, aynı zamanda adale kütlelerini de hesapladı. 

C vitamini harcayanlar adale kütlelerini koruyor

Yapılan araştırmada C vitaminini bol harcamanın, bu yaş aralığında adale kütlesinin korunmasına takviyeci olduğu kollandı. Araştırmada beslenmelerinde veya kanlarında yüksek oranda C vitaminine sahip olan şahısların, iskelet adale kütlesi bakımdan oldukça iyi gidişatta olduğu görüldü.

Her gün bir portakal suyu adale sistemine gözetiyor

Uzmanlar fazlaya kaçmadan; şahısların her gün bir portakal gibi narenciye ya da sebze ailesinden C vitamini bakımından zengin bir gıda harcamasının bir hayli insan için yeterli olacağını ifade ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN