Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,13
 • ALTIN
  %0,04
 • BIST
  %1,50
Burun etrafında çıkan sivilceler neden olur nasıl rehabilitasyon edilir?

Burun etrafında çıkan sivilceler neden olur nasıl rehabilitasyon edilir?

Burun etrafında çıkan sivilceler neyin habercisi? Burun kenarındaki sivilcelerden nasıl kurtulabiliriz? Öncelikle burun kenarında çıkan sivilcilerin sebebi yanlış kozmetik uygulamalardan olabilir. Yaygın sebebi kozmetik yanılgılar olmakla beraber burun bölgesinin ‘kalp’le irtibatlı olduğu unutulmamalı. Öyle ki burun etrafında çıkan sivilcelerin sebebi yüksek tansiyon olabilir. Burun etrafında sivilce çıkanlar enerji içecekleriden, fazla şeker ve tuzdan uzak durmalı. Meyve ve […]

Burun etrafında çıkan sivilceler neyin habercisi? Burun kenarındaki sivilcelerden nasıl kurtulabiliriz? Öncelikle burun kenarında çıkan sivilcilerin sebebi yanlış kozmetik uygulamalardan olabilir. Yaygın sebebi kozmetik yanılgılar olmakla beraber burun bölgesinin ‘kalp’le irtibatlı olduğu unutulmamalı. Öyle ki burun etrafında çıkan sivilcelerin sebebi yüksek tansiyon olabilir. Burun etrafında sivilce çıkanlar enerji içecekleriden, fazla şeker ve tuzdan uzak durmalı. Meyve ve sebze ağırlıklı beslenme sualin giderilmesine dayanakçı olabilir. 

BURUN ETRAFI İÇİN VEFAT ÜÇGENİ DENİLİYOR

Burun etrafı hekimler için ehemmiyetli. Hatta öyle ki bu bölgeyi ‘vefat üçgeni’ olarak belirliyorlar. Sebebi ise bu bölgede kan damarlarının toplar damarlarla birleşmesi. Bu bölgedeki bir enfeksiyon şiddetli baş sızısı, görme kaybı, felç hatta vefatla sonuçlanabiliyor. Bu makûs tablolarla karşılaşmamak için yapılması gereken ilk şey burun etrafında çıkan sivilceleri sıkmamaktan geçiyor. Sıktığınız her sivilcedeki bakteri kan dolaşımına karışabilir ve karşılaması güç hastalıklara neden olabilir. 

BURUN ETRAFINDA ÇIKAN SİVİLCİLER NASIL GİDERİLİR?

Burun çevresinizde sık sık acılı, sızılı sivilce çıkıyorsa bu meseleyi kendi başınıza konutta çözmeye çalışmayın. Öncelikle bir dermatologdan dayanak alın. Ancak bu bölgede arada bir çıkan acısız sivilcilerden kurtulmak istiyorsanız ilk iş sakın sivilceleri sıkmayın ve ellerinizi o bölgöden uzak tutun. Bu bölgelerde kullanabileceğiniz sivilce söndürücü  kozmetik mahsulleri kullanabilirsiniz. Ayrıca uygulayabileceğiniz natürel bir kaç yol da var. 

Misalin, çay ağacı yağı bu bölge için yaygın kullanılan bir mahsuldür. Sivilceli bölgeye birkaç damla sürmeniz yeterli, 10 dakika bekleyin daha sonra su ile yıkayabilirsiniz.

Limon suyu da başka natürel bir çözüm yolu. Taze yeni kesilmiş bir limonunun suyunu sivilceli bölgeye sürüp 10-15 dakika bekleyin ve daha sonra su ile durulayın. 

Bir parça buzun ideal bir sivilce söndürücü olduğunu öğreniyor muydunuz? Bir kalıp buzu pak bir bez parçasının içine koyup 20 dakika kadar sivilceli bölgeye değerek meselelerinizi aşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN