Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,21
 • EURO
  %0,37
 • ALTIN
  %-0,48
 • BIST
  %0,76
Böbrek hastalığının belirtileri nelerdir kesintisiz üşüyorsanız ve kendinizi bitkin seziyorsanız…

Böbrek hastalığının belirtileri nelerdir kesintisiz üşüyorsanız ve kendinizi bitkin seziyorsanız…

Böbrek hastalığının belirtileri nelerdir? Bedeninizi gözlemleyerek böbrek hastası olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. İşte o belirtiler… SIRT BÖLGESİNDE AĞRI Böbrek rahatsızlıklarının en belirgin işaretlerinden bkocaman tabii ki fiziksel olarak sezilen bu ağrılar. Ancak burada dikkat faktörüz gereken nokta illa bedeninizin iki yanının ağrıması değil, sırt, hatta bacak ağrılarının bile böbrek hastalıklarına işaret edebileceği hakikati. “O nasıl oluyor?” […]

Böbrek hastalığının belirtileri nelerdir? Bedeninizi gözlemleyerek böbrek hastası olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. İşte o belirtiler…

SIRT BÖLGESİNDE AĞRI

Böbrek rahatsızlıklarının en belirgin işaretlerinden bkocaman tabii ki fiziksel olarak sezilen bu ağrılar. Ancak burada dikkat faktörüz gereken nokta illa bedeninizin iki yanının ağrıması değil, sırt, hatta bacak ağrılarının bile böbrek hastalıklarına işaret edebileceği hakikati. “O nasıl oluyor?” derseniz hemen açıklayalım: Böbrekler sıhhatli bir biçimde çalışmadığında birikmeye başlayan atık maddeler sebebiyle kan dolaşımı da negatif etkilenir. Hal böyle olunca kanda biriken atık maddeler bir vakit sonra damarlarda kramp, kasılma, ağrı gibi tesirler oluşturabilirler. Dolayısıyla bu da sadece böbreklerinin bulunduğu bölgenin değil aynı zamanda sırt ve bacak gibi değişik bölgelerinizin de ağrımasına neden olabilir.

bobrek-hastaligi-belirtileri-9-3AuY.jpg

İDRAR KUMPASINDAKİ FARKLILIK 

Böbrek rahatsızlıklarının birçoğu için en belirgin ve en umursanması gereken işaretlerden bkocaman idrar kumpasında yaşanan farklılıklardır. Sıhhatli bir biçimde çalışmaya devam eden böbrekler, şayet yeme-içme kumpasınızda da büyük bir farklılığa gitmediyseniz kumpaslı olarak idrara çıkmanızı sağlar. Ancak rastgele bir böbrek rahatsızlığı söz mevzusuysa böbreklerin filtreleme sistemi bozulmuş olabilir, bu da idrar imal sıklığınızda farklılıklara neden olabilir. Yaşadığınız rahatsızlığa göre idrara çıkma sıklığınız azabileceği gibi ciddi ölçüde çoğalış da gözlemlenebilir.

İDRARINIZDA METAMORFOZ VARSA

Böbrek rahatsızlığının en ciddi belirtilerinden bir ötekiyi de idrara çıkma sıklığınız değişmemiş olsa bile idrarınızda asıllaşan metamorfozlardır. Sıhhatli bir filtreleme operasyonundan geçemeden bedeni terk eden idrar, sıhhatsiz bir gidişat söz mevzusu olduğunda köpüklü, kabarcıklı bir biçimde çıkabilir ve hatta idrarla birlikte kan gelmesi gibi ciddi meselelerle karşılaşmaya neden olabilir.

bobrek-hastaligi-belirtileri-2-nH8B.jpg

BEDENİNİZİN MUHTELİF YERLERİNDE KABARIKLIK VARSA

Böbrekler, bedenimize fazla gelen suyu bedenimizden uzaklaştırma mevzusunda da bütün bir uzmandır. Dolayısıyla rastgele bir rahatsızlık oluştuğunda bedeniniz fazla suyu atamayabilir, bu da bir vakit sonra bedende ödem ve kabarıklık gibi meseleler oluşmasına neden olabilir. Şayet siz de el ve ayaklarınız başta olmak üzere bedeninizi muhtelif yerlerinde kabarıklıklara tesadüfüyor, bedeninizin çok su topladığını düşünüyorsanız mevzunun uzmanı hekimlere danışabilirsiniz.

bobrek-hastaligi-belirtileri-3-88mK.jpg

KENDİNİZİ BİTKİN SEZİYORSANIZ VE KESİNTİSİZ ÜŞÜYORSANIZ…

Böbrek rahatsızlıkları eritropoetin ismi verilen hormonun yeterince salgılanmamasına neden olabiliyor. Bu hormon, kana oksijen taşıyan kan hücrelerinin üremesinde ehemmiyetli bir tesir oluşturduğundan noksanlığı gidişatında ortaya anemiye dek varabilen meseleler çıkabiliyor. Bu da insanın kendini bitkin, bitkin ve halsiz sezmesine neden oluyor. Aynı biçimde böbrek rahatsızlığı anemiye neden olabilecek boyutlardaysa bu gidişatın belirtisi de üşüme olarak karşınıza çıkabilir. Şu gizemeler her zamankinden çok daha fazla üşüyorsanız bunun sebeplerinden bkocaman da böbrek rahatsızlığı olabilir, aman diyelim.

bobrek-hastaligi-belirtileri-4-aG3J.jpg

CİLDİNİZ KAŞINIYORSA

Sıhhatli böbrekler bedenimizdeki fazla suyu ve atıkları uzaklaştırma mevzusunda en tesirli uzuvlarımızdır. Dolayısıyla rastgele bir mesele yaşandığında böbrekler bu görevlerini her zamanki gibi yerine getiremez ve bedenimizdeki mineral ve besin balansı bozulur. Hal böyle olunca bu sıhhatimizi de negatif tesirler ve ciltte kaşıntılar, dökülmeler gibi meseleler baş gösterebilir.

bobrek-hastaligi-belirtileri-5-ixMN.jpg

İŞTAH KAYBI VE MİDE BULANTISI VARSA

Son zamanlarda sebepsizce iştah kaybı, bulantı ya da kusma gibi gidişatlar yaşıyor ya da ağzınızda metalik bir tat seziyorsanız… Böbreklerin sıhhatli bir biçimde çalışmaması halinde kanda atık maddeler biriktiği için bu maddeler sebebiyle ağızda metalik tatlar sezilmeye başlanabilir, hatta amonyak kokusu alınabilir. Aynı biçimde bu gidişat mide bulantısı, kusma ve iştahsızlık gibi meseleler olarak da kendini gösterebilir. Biriken atık maddeler sebebiyle zaman içinde daha tahammülsüz bir hale gelen mide, gelen besinleri bile kabul etmek istemeyebilir.
Kısacası şayet bulantı, kusma, iştah kaybı ya da değişik tatlar alma gibi meseleler yaşıyorsanız bu gidişat böbrek hastalığı belirtilerinden kabul edilebilir. Bu sebeple hiç zaman kaybetmeden hekiminizin yolunu yakalamanız ve lüzumlu ölçümleri yaptırmanız doğru olacaktır, biz yine söylemiş olalım. 

bobrek-hastaligi-belirtileri-6-Vhoo.jpg

SOLUK DARLIĞI VARSA

Böbrekler bedende biriken fazla akışkanı dışarı yeterince soymazsa bu akışkanlar zaman içinde akciğerlere bile dolmaya başlayabilir. Oldukça ciddi neticeleri olabilecek bu gidişat bir de böbrek hastalığı sonucunda ortaya çıkabilecek anemi meselesiyle birleşirse akciğerler lüzumu olan oksijene ulaşmakta oldukça zorlanabilir. Bu da soluk darlığı olarak kendini gösterebilir.
Böbrek rahatsızlığının en ciddi belirtilerinden bkocaman olan soluk darlığının aynı zamanda birçok değişik rahatsızlığın da belirtisi olabileceğini unutmamalı, tedbirlerinizi kesinlikle almalısınız. 

bobrek-hastaligi-belirtileri-7-Dlfg.jpg

BAŞ DÖNMESİ

Yeniden böbrek rahatsızlıkları neticeyi ortaya çıkabilecek aneminin bir tesiri olarak beyin yeterince oksijen bulamazsa bu gidişat baş dönmesi, konsantrasyon noksanlığı gibi meselelere neden olabilir. Şayet daha öncekinden hiç yaşamadığınız bir biçimde konsantrasyon noksanlığı yaşıyorsanız ya da altında başka bir sebep olmadığını bildiğiniz halde başınız dönüyorsa kesinlikle uzmanlardan destek almalısınız. 

bobrek-hastaligi-belirtileri-8-bFkz.jpg
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN