Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,27
 • EURO
  %0,40
 • ALTIN
  %-0,11
 • BIST
  %0,76
Beyaz çayın bereketleri neler kanser hücrelerini yok ediyor!

Beyaz çayın bereketleri neler kanser hücrelerini yok ediyor!

Ülkemizde tüketimi siyah ve yeşil çay kadar yaygın olmasa da beyaz çay da bedene fantastik faydalar sağlıyor. En az siyah ve yeşil çay kadar sağlıklı olan beyaz çay, kansere yol açan hücreleri yok ediyor, kanserli hastaların rehabilitasyonunda katkı sağlıyor. Şifa kaynağı olan beyaz çayın bereketlerine gelin yakından bakalım… Kanseri önlüyor, rehabilitasyon ediyor Çalışmalar, reel çaylar […]

Ülkemizde tüketimi siyah ve yeşil çay kadar yaygın olmasa da beyaz çay da bedene fantastik faydalar sağlıyor. En az siyah ve yeşil çay kadar sağlıklı olan beyaz çay, kansere yol açan hücreleri yok ediyor, kanserli hastaların rehabilitasyonunda katkı sağlıyor. Şifa kaynağı olan beyaz çayın bereketlerine gelin yakından bakalım…

Kanseri önlüyor, rehabilitasyon ediyor

Çalışmalar, reel çaylar ile kanseri tedbire veya rehabilitasyon etme potansiyeli arasındaki güçlü irtibatı göstermiştir. Kesin olmamakla beraber, beyaz çay içmenin sağlık faydaları büyük miktarda çaydaki antioksidanlara ve polifenollere atfedilmektedir. Beyaz çaydaki antioksidanlar, Ribo Nükleik Asit’nın oluşturulmasına ve kansere yol açan genetik hücrelerin değişiniminin önlenmesine dayanakçı olabilir. 2010 senesinde yapılan bir araştırmada, beyaz çaydaki antioksidanların kanseri önlemede yeşil çaydan daha tesirli olduğu bulunmuştur.

Felç ve kalp krizini önler

Beyaz çay sağlıklı kalp işlevlerinin korunmasına dayanakçı olur ve kan pıhtıları, felç ve kalp krizi gibi hastalıkları önler. Beyaz çay değişik çaylara göre en az işlendiği için, daha fazla antioksidan kapsar. Beyaz çaydaki kateşinler kan tazyikini düşürmeye, dolaşımı iyileştirmeye ve kalp hastalığı tehlikesini eksiltmeye dayanakçı olabilir. Beyaz çayda bulunan antioksidanların kolesterol seviyelerini, özellikle makûs LDL kolesterolü düşürdüğünü araştırmalar ispatlamıştır.

Erken ihtiyarlama bulgularını ortadan kaldırır

Yapılan bir araştırma, beyaz çayın cilt hücrelerini hidrojen peroksit ve değişik etkenlerin neden olduğu zararlardan gözetebildiğini gösterdi. Antioksidan açısından zengin beyaz çay, pigmentasyon ve buruşukluklar da dahil olmak üzere erken ihtiyarlama bulgularına yol açabilen hür radikallerin ortadan kaldırılmasını sağlar. Ayrıca beyaz çay antioksidanlarının anti-enflamatuar özellikleri, egzama veya kepek gibi cilt hastalıklarının neden olduğu kızarıklığı ve cerahati eksiltmeye de dayanakçı.

Sağlıklı saçlar ve cilt

Beyaz çay cilt için verimli olmakla birlikte, aynı zamanda sağlıklı saçların yaradılışı için de faydalar sağlar. Beyaz çayda bulunan epigallokateşin gallat ismi verilen antioksidanın saç gelişmesini artırdığı ve erken saç dökülmesini önlediği ispatlanmıştır.

Odaklanmayı sağlar

Beyaz çay, reel çaylar arasında azami L-theanine konsantrasyonuna sahiptir. L-theanine, fazla etkinliğe yol açabilecek coşku verici uyaranları inhibe ederek beyindeki kurnazlığı ve odaklanmayı geliştirdiği öğrenilmektedir. Beyindeki uyaranları durgunlaştırarak, beyaz çay odaklanmayı artırırken aynı zamanda hafiflemenize dayanakçı olabilir.

Diş sıhhatine iyi geliyor

Beyaz çay, dişlerin sağlıklı ve güçlü kalmasına dayanakçı olan yüksek seviyelerde flavonoidler, tanenler ve florürlere sahiptir. Florür, yaygın olarak diş çürümelerini önlemede bir vasıta olarak öğrenilir ve sıklıkla diş macunlarında bulunur. Hem tanenler hem de flavonoidler, diş çürümesine ve çürümelere neden olabilecek plak yaradılışını önlemeye dayanakçı olur.

Kilo vermeye dayanakçı

Beyaz çay içmek, bedeninizin yiyecekleri daha bereketli emmesine ve metabolizmayı süratlendirerek kilo verme niyetlerinize erişmenize dayanakçı olabilir.

Tip 2 diyabeti maniler

Beyaz çaydaki kateşinlerin değişik antioksidanlarla beraber Tip 2 diyabetin önlenmesine veya tertip edilmesine dayanakçıdır. Beyaz çay, ince bağırsakta glikoz emilimini gösteren amilaz enziminin etkinliğini tesirli bir biçimde inhibe eder. Tip 2 diyabetli insanlarda, bu enzim nişastaları şekere ayırır ve kan şekeri çoğalışlarına yol açabilir. Beyaz çay içmek amilaz imalini yasaklayarak bu ani çoğalışları kumpaslar.

Ağrı kesici

Beyaz çaydaki kateşinler ve polifenoller, ağrıları rahatlatacak antienflamatuar özelliklere sahiptir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN