Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,17
 • EURO
  %0,14
 • ALTIN
  %0,16
 • BIST
  %-1,82
Beluga mercimeğinin faydaları nelerdir?

Beluga mercimeğinin faydaları nelerdir?

Ülkemizde sıklıkla bir çok çeşit yemeğin içerisinde kullanılan beluga mercimeğinin insan sıhhatine bir çok alanda fayda sağlamaktadır. Protein, mineral açısından zengin olan bu mercimek salatadan, köfteye kadar bir çok yemeğe karıştırılabilir. Her cinsli yemeğe karıştırılarak harcanan ve ülkemizde de oldukça yaygın olarak harcanan mercimek çeşitlerinden olan beluga mercimek insan sıhhatine oldukça yararlıdır.  Beluga mercimek oldukça […]

Ülkemizde sıklıkla bir çok çeşit yemeğin içerisinde kullanılan beluga mercimeğinin insan sıhhatine bir çok alanda fayda sağlamaktadır.

Protein, mineral açısından zengin olan bu mercimek salatadan, köfteye kadar bir çok yemeğe karıştırılabilir.

1516877307-e1zo.46

Her cinsli yemeğe karıştırılarak harcanan ve ülkemizde de oldukça yaygın olarak harcanan mercimek çeşitlerinden olan beluga mercimek insan sıhhatine oldukça yararlıdır. 

1516877304-R8NY.jpg

Beluga mercimek oldukça kolay bulunabilmesinin sıhhatinde de oldukça tesirlidir. İçeriği lif açısından oldukça zengin olan beluga mercimek besin bedelleri açısından oldukça zengin ve kilo aldırmıyor.

1516877304-BFOa.jpeg

ŞEKER HASTALARININ BİR NUMARALI SEÇİMİ BELUGA MERCİMEK

Karbonhidrat açısından zengin olan beluga mercimek kan şekerinin yükselmesinde tesirli değildir. Anemi meseleyi yaşayanlarında tüketebileceği beluga mercimeğin içerisinde demir minerali bulundur ve anemi meseleyi yaşanlarında harcaması öneriliyor.

1516877305-UkSW.

KANSER VE KALP DAMAR HASTALIKLARINA BİRE BİR

Kanser ve kalp damar hastalığı meseleyi olanların harcaması neticesinde hastalığı önleyen beluga mercimek aynı zamanda antioksidan özelliği ile gençleştirme özelliğide bulunmaktadır.

1516877305-lmcs.jpg
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN