Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,21
 • EURO
  %0,37
 • ALTIN
  %-0,48
 • BIST
  %0,76
Barbunyanın faydaları neler böbreklerde taş ve kum oluşumunu engelliyor!

Barbunyanın faydaları neler böbreklerde taş ve kum oluşumunu engelliyor!

İlk kere Antik Yunan’da yetiştirilen ve geliştirilen aynı zamanda Roma fasulyesi olarak da adlandıran barbunya lif bakımından zengindir. Bu nedenle barbunya, perhiz uzmanlarının hastalarına hazırladıkları listelerde yer alır. Yağ oranı az, protein bakımından ise zengindir. Bir tabak barbunya bedenin lüzumu olan proteinin yüzde 50’sini karşılar. Et harcamayı beğenmeyen şahıslar için de oldukça ideal bir yiyecektir. […]

İlk kere Antik Yunan’da yetiştirilen ve geliştirilen aynı zamanda Roma fasulyesi olarak da adlandıran barbunya lif bakımından zengindir. Bu nedenle barbunya, perhiz uzmanlarının hastalarına hazırladıkları listelerde yer alır. Yağ oranı az, protein bakımından ise zengindir. Bir tabak barbunya bedenin lüzumu olan proteinin yüzde 50’sini karşılar. Et harcamayı beğenmeyen şahıslar için de oldukça ideal bir yiyecektir. Barbunyanın en ehemmiyetli bereketlerinden biri ise böbreklerdeki taş ve kum yaradılışına mani olmasıdır. İşte barbunyanın daha evvel dinlemediğiniz bereketleri!

Antioksidan kaynağı

Lif ve antioksidan maddeler kapsayan barbunya, yemeklerde harcandığında bedendeki hasarlı maddelerin atılmasını kolaylaştırmaktadır. Bu özelliği ile bedenini temizletmek isteyen ve sağlıklı yaşamayı tasarlayanların alakasını sürükleyen bir gıda oluyor.

Böbreklerde kum ve taş yaradılışına karşı

Barbunyanın güçlü antioksidan özelliği sadece enerji sağlamaz aynı zamanda böbreklerde taş ve kum yaradılışını da maniler. Oluşmuş olan kum ve taşın ise kısa müddette sızısız bir biçimde atılmasını sağlar. 

Hücreleri yeniler ve onarır

Barbunya cilt hücrelerinin süratlice onarılmasını sağlamaktadır. Kumpaslı biçimde barbunya harcayarak, cildinizi daha genç bir görünüme kavuşturmak çok kolay olacak. Zarar gören dokuların da kısa müddette onarılmasını, barbunya içinde yer alan vitamin ve mineraller sağlamaktadır.

Bağışıklığı kuvvetlendirir

Büyüme çağındaki çocukların ve hamilelik yarıyılındaki bayanların barbunya harcaması, bağışıklık sistemine gözetecektir. Barbunyaya yaşamınızda yer verdiğinizde, beden direnciniz de çoğalacaktır. Sağlıklı bir beden için barbunya ile tanışmak ehemmiyetli. 

Kanser Hücrelerini Maniler

Barbunyanın antioksidan bir gıda olduğunu ifade etmiştik. Şimdi bu tanımı azıcık daha açmak gerekecek. Günümüzün en büyük hastalığı kanserden korunmak için öğünlerinize barbunya ilave edebilirsiniz. Barbunya kanserli hücrelerin dağılmasını ve gelişmesini önleyecek kadar sağlık arkadaşıdır.

Protein kaynağı

Et yemeyenler için bir seçenek de barbunya oluyor. Barbunyada bulunan proteinler, bedenin lüzumu olan protein ölçüsünü karşılıyor. Et yerine seçim edebileceğiniz baklagiller arasında barbunya da size el sallayacak.

Vitamin ambarı

Hastalıklardan uzak ve güçlü bir yaşam için sağlıklı beslenme listenize barbunyayı da ilave edebilirsiniz. Enerji veren gıdalar listesinde üst sıralarda yer alan barbunya, sporcu beslenmesinde de dikkat topluyor. Bolca vitamin alabileceğiniz bu baklagil, enerji kaynaklarınızdan biri olacak!

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN