Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,20
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,62
 • BIST
  %0,76
Bal neye iyi gelir eklem ve kemiklerdeki kireçlenmenin önüne geçiyor!

Bal neye iyi gelir eklem ve kemiklerdeki kireçlenmenin önüne geçiyor!

Bal, verimleri saymakla bitmeyen her tasaya deva bir besin. Kahvaltılarımızın bırakılmazı olan bu yiyecek asırlardır hastalıkların rehabilitasyonunda natürel ilaç olarak insanlık tarafından kullanıldı. Bal, bir hayli insanın meseleyi olan kemik ve eklem kireçlenmesini ve onun getirdiği sızıları gideriyor. İşte şifa kaynağı balın daha evvel hiç dinlemediğiniz verimleri! Kanserle savaşmada dayanakçı olabilir Fareler üzerinde yapılan bilimsel […]

Bal, verimleri saymakla bitmeyen her tasaya deva bir besin. Kahvaltılarımızın bırakılmazı olan bu yiyecek asırlardır hastalıkların rehabilitasyonunda natürel ilaç olarak insanlık tarafından kullanıldı. Bal, bir hayli insanın meseleyi olan kemik ve eklem kireçlenmesini ve onun getirdiği sızıları gideriyor. İşte şifa kaynağı balın daha evvel hiç dinlemediğiniz verimleri!

Kanserle savaşmada dayanakçı olabilir

Fareler üzerinde yapılan bilimsel çalışmalar, bazı bal cinslerinin kanser hücresi gelişmesini yasaklayabileceğini ortaya çıkarmıştır. Ancak şimdiye kadar yapılan çalışmalar yalnızca fareler üzerindedir, bu surattan insanlara bereketi hakkında kesin bir netice yoktur.

Antioksidan ambarı

Bal; Özgür radikallerin bedenden atılmasında çok tesirli olan nutrasötikler kapsar. Netice olarak, bedenimizin bağışıklığını, kanser veya kalp hastalıkları gibi potansiyel olarak ölümcül olanlara karşı iyileştirir.

Kemiklerdeki kireçlenmeyi önler

Bal üzerine yapılan araştırmalar gösteriyor ki suyun içerisine bir ölçü bal ilave ettiğinizde eklem ve kemiklerdeki kireçlenme ya da iltihaplanma gibi meselelerin önüne geçiyor. Bal bunların yanı gizeme yaşanan sızıları da eksilten bir gıdadır.

Yanıkları, yaraları ve değişik cilt hastalıklarını iyileştirir

Bal, antioksidanlar bakımından zengin olmasının yanı gizeme, nemli bir etraf sağlayarak ve etkilenen bölgeye yiyecek akışını artırarak yara ve yanıkların iyileşmesini süratlendiren antibakteriyel ve antiseptik özelliklere de sahiptir. Bal, her ikisi de cilt enfeksiyonlarına neden olabilen E. coli ve metisiline mukavemetli Staphylococcus aureus MRSA gibi patojenlerin öldürülmesinde tesirlidir.

Daha iyi bir uykunun anahtarı

2012 senesinde balın gece öksürüğü ve uyku niteliği üzerine tesirini bulmak için 1-5 yaş arası 300 çocuk üzerinde bir araştırma yapılmıştır. Neticeler, balın çocukluk çağı üst solunum yolu enfeksiyonları ile ilişkili öksürük ve uyku güçlüğü için seçim edilen bir rehabilitasyon olabileceğini göstermiştir.

Enerjiyi artırır

Bir çorba kaşı bal takribî 64 kalori kapsar. Bu sebeple, bir hayli insan tarafından bir enerji kaynağı olarak kullanılıyor. Öte yandan, bir çorba kaşığı şeker takribî 15 kaloridir. Ayrıca, içindeki karbonhidratlar basitçe glikoza dönüştürülebilir, zira bedenin bu saf ve natürel maddeyi hazmetmesi çok daha basittir.

Ülser ve değişik gastrointestinal rahatsızlıkları giderir

Son araştırmalar bal rehabilitasyonunun ülser ve bakteriyel gastroenterit gibi meselelere dayanakçı olabileceğini göstermektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN