Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,46
 • ALTIN
  %0,37
 • BIST
  %-0,13
Ayranın yararları hazımsızlığa iyi geliyor!

Ayranın yararları hazımsızlığa iyi geliyor!

Yiyecek kıymeti oldukça yüksek olan su ve yoğurtun karışımından yapılan ayranın insan sıhhatine olan pozitif verimlerini dinlemiş muydunuz? Yemeklerden sonra yaşanan hazımsızlıktan tutun da ani felç tehlikesini önlemesine kadar pek çok mevzuda fayda sağlamaktadır. Beden için bu kadar yararlı olan bu enfes meşrubatın belirsiz verimlerini sizler için inceledik. Peki ayranın sıhhate olan yararları nelerdir? İşte […]

Yiyecek kıymeti oldukça yüksek olan su ve yoğurtun karışımından yapılan ayranın insan sıhhatine olan pozitif verimlerini dinlemiş muydunuz? Yemeklerden sonra yaşanan hazımsızlıktan tutun da ani felç tehlikesini önlemesine kadar pek çok mevzuda fayda sağlamaktadır. Beden için bu kadar yararlı olan bu enfes meşrubatın belirsiz verimlerini sizler için inceledik. Peki ayranın sıhhate olan yararları nelerdir? İşte tüm merak ettiklerinizin yanıtı elmaelma.com’da. 

HAZIMSIZLIĞA İYİ GELİYOR 

Yemeklerden sonra yaşanan hazımsızlık, şişlik ve gaz problemini ortadan kaldırmaktadır.Ayran bağırsak florasını dengelemede oldukça yararlı bir gıdadır. Bu sebeple gaze sebebiyet veren zehirli maddelerin birikmesini de yasaklamaktadır.  Bunun yanı gizeme bedeni hastalıklara karşı korur ve enfeksiyonlara karşı kalkan vazifeyi görür. Özellikle yemek sonrasında harcandığında bedendeki ter bezlerinin fazla salgılanmasını önler. 

ANİ FELÇ TEHLİKESİNİ AZALTMAKTADIR 

Bedendeki kolesterol artıkça damarların tıkanmasına neden olur. Bu da kalp hastalıklarının çoğalmasına zemin hazırlar. Bu vaziyeti dengelemenin en sağlıklı yolu ayrandır. Ayrıca ayran tansiyonu da dengeleyerek ani felç tehlikesini eksiltir.

CİLDİN DEFORME OLMUŞ ALANLARINI KUMPASLAR 

Ayran sağlık için olduğu kadar cilt içinde oldukça yararlıdır. Cildin esnek yapısını kuvvetlendirmektedir. Bu sayede deforme olmuş alanların tertip edilmesini sağlamaktadır. 

UNUTKANLIK TEHLİKESİNİ EKSİLTİR 

Asap hücrelerini yatıştırarak asaplılık gibi rahatsızlıkların yaşanmasını önler. Beyin sağlığını kuvvetlendirir. Melatonin hormonunun salgılayarak akşamları şahsın rahat uyku sürüklemesini sağlar. Unutkanlık tehlikesini eksiltir.

ADALE VE KEMİK GELİŞİMİNE KATKI SAĞLIYOR 

Ayran özellikle spor yapan bireylerin kumpaslı olarak harcaması gereken bir meşrubattır.  Zira adale ve kemik gelişimine katkı sağlamaktadır. Bu surattan uzmanlar ergen ve gebelerin ayran içmesini şiddetle öneri ediyor. 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN