Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,28
 • EURO
  %0,38
 • ALTIN
  %-0,32
 • BIST
  %0,76
Arı sütünün yararları neler ömrü uzatan olağanüstü gıda!

Arı sütünün yararları neler ömrü uzatan olağanüstü gıda!

Arı sütünü daha evvel dinlemiş muydunuz? Bal arılarının ana arıları ve yavrularını beslemek için ürettikleri jelatinimsi bir madde olan arı sütü sağlık açısından oldukça verimli bir gıda. Çoğunlukla muhtelif fiziksel rahatsızlıkları ve kronik hastalıkları rehabilitasyon etmek için bir gıda desteği olarak satılan arı sütüyle alakalı merak edilenleri paylaşıyoruz… Arı sütü nedir? Arı sütü, 5-15 günlük emekçi […]

Arı sütünü daha evvel dinlemiş muydunuz? Bal arılarının ana arıları ve yavrularını beslemek için ürettikleri jelatinimsi bir madde olan arı sütü sağlık açısından oldukça verimli bir gıda. Çoğunlukla muhtelif fiziksel rahatsızlıkları ve kronik hastalıkları rehabilitasyon etmek için bir gıda desteği olarak satılan arı sütüyle alakalı merak edilenleri paylaşıyoruz…

Arı sütü nedir?

Arı sütü, 5-15 günlük emekçi arıların, kraliçe arıyı ve genç larvaları beslemek için yutak üstü salgı bezlerinden salgıladıkları beyaz krem renginden bir maddedir. Vitamin, mineral ve protein bakımından oldukça zengindir. Bala göre daha baharatlı ve asidik bir tada sahiptir. Arı sütü,  %60 ila %70 oranında su, %15 protein ve %2-3 oranında vitamin ile amino asit kapsar.

Arı sütünün yararları neler?

– Arı sütünün öğrenilen en sıradan bereketi metabolizmayı kuvvetlendirmesi.

– Arı sütü, iltihaplanmayı ve oksidatif stresi azalttıyor.

– Uzmanlar bu sütün ömre ömür kattığından da söz ediyor. Buna misal olarak da basmakalıp arıların 6 hafta yaşarken, arı sütüyle beslenen kraliçe arıların 6-7 sene arasında yaşamasını gösteriyor.

– Doğurganlık üzerine de tesir ediyor. Kısırlığı rehabilitasyon eden arı sütü, erkeklerde sperm yapımını da artırıyor.

– Kozmetik sektöründe de bir hayli popüler olan arı sütü, cilt hastalıklarını rehabilitasyon ediyor ve cildi hoşlaştırıyor.

– İçinde bulunan proteinler, insan bedenindeki kan tazyikini doğrudan etkiliyor.

– Kalp hastalıklarını önlüyor.

– Kapsadığı antioksidanlar ile başta meme kanser olmak üzere kanser tehlikesini eksiltiyor.

– Kilo vermeye takviyeci oluyor.

– Arı sütü kapsadığı amino asitlerle kemik eforunu artırıyor, adale gelişimini destekliyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN