Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,34
 • EURO
  %-0,01
 • ALTIN
  %0,35
 • BIST
  %0,97
Antibiyotiğin direncinin sebebi nedir?

Antibiyotiğin direncinin sebebi nedir?

Her zaman en güvendiğimiz o antibiyotiklerin artta gerçeğinde öyle bir şey varmış ki… Yapılan bu araştırmanın sonucudan Amerkan Yiyecek ve İlaç Müesseseyi geçtiğimiz sene ülkede anti bakteriyel sabun satışını yasaklamıştır. Yapılan araştırmalara göre antibiyotiğin içerisinde dezenfektin dediğimiz genellikle konutlarda yaygın olarak kullanılan triklon ile bağlantısı olduğu ortaya çıkmıştır. Araştırmalarda değişinime uğrayan bir bakterinin triklozana karşı […]

Her zaman en güvendiğimiz o antibiyotiklerin artta gerçeğinde öyle bir şey varmış ki…

Yapılan bu araştırmanın sonucudan Amerkan Yiyecek ve İlaç Müesseseyi geçtiğimiz sene ülkede anti bakteriyel sabun satışını yasaklamıştır.

1514554330-xHu2.26

Yapılan araştırmalara göre antibiyotiğin içerisinde dezenfektin dediğimiz genellikle konutlarda yaygın olarak kullanılan triklon ile bağlantısı olduğu ortaya çıkmıştır.

1514554328-ofEm.

Araştırmalarda değişinime uğrayan bir bakterinin triklozana karşı mukavemetini geliştirdiği görülmüş ve bunun üzerine bilave edilmedik bir bulgu olarak nitelendirilmiştir.

1514554328-4kDK.

Bu ilaçlar insanların rehabilitasyonlarında kullanılmakla beraber kinolin antibiyotikler güçlü ilaçlar olarak sınıflandırılıyor.

1514554328-G0oB.jpg

Son on senede marketlerde ve bakkallarda satılan antimikrobiyal paklik mazlemelerindeki patlama görülmeye başlamıştır. Bu keşif anti mikrobiyal direnç kazandıran triklozanın kullanımları ile alakalı evham yaratmıştır.

1514554329-Jhtq.26
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN