Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %0,76
Ananasın faydaları nelerdir? Her gün ananas yenir mi?

Ananasın faydaları nelerdir? Her gün ananas yenir mi?

Biçimi ayrı hoş tadı ayrı, o tropik ve insana yazı andırdıran bir meyve oysa kışında yiyebiliyoruz. Ananasın kendi ve suyu vitamin dolu, ve kesinlikle harcamamız gereken bir yiyecek. Peki ulus arasında öğrenilenlerin dışında ananasın bedene ne gibi yararları var öğreniyor musunuz? Sizler için derledik… C vitamini  Bir kase ananas almanız gerekn günlük C vitamini  ölçüsünün […]

Biçimi ayrı hoş tadı ayrı, o tropik ve insana yazı andırdıran bir meyve oysa kışında yiyebiliyoruz. Ananasın kendi ve suyu vitamin dolu, ve kesinlikle harcamamız gereken bir yiyecek. Peki ulus arasında öğrenilenlerin dışında ananasın bedene ne gibi yararları var öğreniyor musunuz? Sizler için derledik…

C vitamini 

Bir kase ananas almanız gerekn günlük C vitamini  ölçüsünün tamamından aşırısını, %131’ini karşılıyor. Doğradığınız bir parça anansı her sabah harcayın. Ananas aynı zamanda demir ve kalsiyum da kapsıyor.

Kanser

Anti oksidan ve C vitamini doğrultusundan zengin olan ananas bütün bir kanser savaşçısı. Bedeni hür radikallerden gözetmeye takviyeci olan ananasın sütun ve prostat kanserini önlemeye de takviyeci olduğuna dair araştırmalar var. 

Bağışıklık 

Ananasın yüksek antioksidan seviyesi bağışıklık sistemininiz kuvvetlenmesini sağlar.  

Sindirim

Ananas sindirim sisteminizi sıhhatli kılmaya takviyeci olan enzimler kapsar. 

Bitkinlik

Kumpaslı ananas harcamak bitkinlikle savaşmanıza takviyeci olur. Ananas hücre yapınızı gözetecek mineraller açısından zengirdir.

Saç teni

Bir ölçü ananas suyuna zeytinyağı ve badem sütü ilave edin. Bu karışımı saç teninize sürüp 10 dakika bekleyin ve durulayın. Bu yöntemi haftada 3 gün uygularsanız saçlarınız yumuşayıp kuvvetlenecek ve saç deriniz daha sıhhatli olacak. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN