Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,71
 • EURO
  %0,04
 • ALTIN
  %0,88
 • BIST
  %2,23
Ananas kabuğunun faydaları nelerdir kabuğu yenir mi?

Ananas kabuğunun faydaları nelerdir kabuğu yenir mi?

Ananası cettikten sonra çoğu kere kabuğu çöpe atılır. Ancak bir çok meyve gibi ananasında kabuğu çok muhtelif sağlık problemlerine iyi gelmektedir. Bir çok birey ananas kabuğundaki mucize yaratan yararlardan bir haber! Bugün elmaelma.com okurları için ananasın kabuğundaki o verimleri derledik… SAĞLIKLI KİLO VERME Ananas kabuğundan çay yaparak harcadığınızda sindirim sisteminizi tertip ederek sağlıklı bir biçimde […]

Ananası cettikten sonra çoğu kere kabuğu çöpe atılır. Ancak bir çok meyve gibi ananasında kabuğu çok muhtelif sağlık problemlerine iyi gelmektedir. Bir çok birey ananas kabuğundaki mucize yaratan yararlardan bir haber! Bugün elmaelma.com okurları için ananasın kabuğundaki o verimleri derledik…

SAĞLIKLI KİLO VERME

Ananas kabuğundan çay yaparak harcadığınızda sindirim sisteminizi tertip ederek sağlıklı bir biçimde kilo vermenize dayanakçı olmaktadır. Bedende biriken fazla akışkanları atmaya yüksek miktarda dayanakçı olmaktadır.

KANSERLE ÇABA!

Ananas kabuğunun çerisinde yüksek ölçüde betakaroten bulunmaktadır. Ananas kabuğu kanser hcrelerinin büyümesini önmeleme özelliği bulunmaktadır. Özellikle sütun ve prostat kanserine karşı çaba etmektedir. 

ÖKSÜRÜĞE İYİ GELİYOR!

Öksürük problemi olanlar ananas kabuğunu kaynatarak soğuduktan sonra bal ile harcayarak öksürük problemlerinizin önüne geçebilirsiniz. Özellikle bir cinsli geçmek öğrenmeyen kuru öksürük krizlerine karşı oldukça iyi gelmektedir.

MİDE SORUNLARI

Ananas kabuğunun içerisinde bol ölçüde lif bulunmaktadır. Sindirim sistemi meselelerine karşı oldukça fayda sağlamaktadır. Ananas kabuğu mide meselelerine karşı mide asit yapımını önlemektedir. Özellikle kabızlık meseleyi yaşayanlar için oldukta tesirli bir usuldür.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN