Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %-0,12
 • ALTIN
  %-0,07
 • BIST
  %1,11
Altın süt nasıl yapılır verimleri neler bağışıklığı kuvvetlendiriyor!

Altın süt nasıl yapılır verimleri neler bağışıklığı kuvvetlendiriyor!

Bağışıklığını kuvvetlendirmek isteyen pek çok şahıs sumaktan kekiğe, nebat çaylarından doğal karışımlara kısacası bir hayli yola müracaat etti. Zerdeçal, tarçın, zencefil ve karabiber kapsayan altın süt de bu listedeki en güçlü savaşçı olarak gösteriliyor. Diyetisyen Eda Ünal kış aylarında ve koronavirüs yarıyılında hastalıklara karşı kalkan olan altın süt tarifini paylaştı Altın Süt tarifi veren Diyetisyen Eda Ünal, […]

Bağışıklığını kuvvetlendirmek isteyen pek çok şahıs sumaktan kekiğe, nebat çaylarından doğal karışımlara kısacası bir hayli yola müracaat etti. Zerdeçal, tarçın, zencefil ve karabiber kapsayan altın süt de bu listedeki en güçlü savaşçı olarak gösteriliyor. Diyetisyen Eda Ünal kış aylarında ve koronavirüs yarıyılında hastalıklara karşı kalkan olan altın süt tarifini paylaştı

Altın Süt tarifi veren Diyetisyen Eda Ünal, bağışıklık sistemi için su tüketiminin oldukça ehemmiyetli olduğunu söyleyerek, “Natürel ki bağışıklığımızı kuvvetlendirmek için su tüketimini önem vermemiz gerekiyor. Özellikle kış yarıyılında eksilen su tüketimi bağışıklık sistemini azıcık zorluyor. Kesinlikle günlük 1 buçuk 2 litre su içmemiz gerekiyor. Bunun yanında da zencefil, zerdeçal ve tarçın kapsayan ‘Altın Sütü’ de harcayabilirsiniz.

Altın süt nasıl hazırlanır? 

Altın sütü hazırlamak için 1 su kadehi süt, 1 çay kaşığı toz zerdeçal, 1 çay kaşığı toz zencefil, 1 çay kaşığı tarçın ve 1 çay kaşığı toz karabiberi karıştırıyoruz.Sıcak olması kasvet oluşturacağı için kaynadıktan sonra azıcık soğutmak gerekiyor.

İçerken içine bal koyun 

Ardından 1 çay kaşığı bal ilave ederek akşamları rahatlıkla harcayabilirsiniz. Uzmanlar, öğün aralarında aç karnına harcandığında da tokluk hissi vereceğini vurguluyor.

KAYNAK:PEMBENAR 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN