Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,20
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,62
 • BIST
  %0,76
Acı biberin meçhul bereketleri kolay zayıflamaya takviyeci oluyor!

Acı biberin meçhul bereketleri kolay zayıflamaya takviyeci oluyor!

Son senelerde hekimler acı biberi romatizmal ağrıları dindirmek şekeri düşürmek ya da damar sertliğini önlemek emeliyle kullanmaya başladılar. Özellikle şeker hastalarının ayaklarında görülen yanma gibi ıstırapları dindirmede eşsiz bazı özellikleri sebebiyle bazı cemiyetlerin zati binlerce yıldır ağrıyı dindirmek için kullandığı acı biber aktüel tıpta da hak ettiği yeri ve saygıdeğerliği almaya başladı. Acı biberin özünde […]

Son senelerde hekimler acı biberi romatizmal ağrıları dindirmek şekeri düşürmek ya da damar sertliğini önlemek emeliyle kullanmaya başladılar. Özellikle şeker hastalarının ayaklarında görülen yanma gibi ıstırapları dindirmede eşsiz bazı özellikleri sebebiyle bazı cemiyetlerin zati binlerce yıldır ağrıyı dindirmek için kullandığı acı biber aktüel tıpta da hak ettiği yeri ve saygıdeğerliği almaya başladı.

Acı biberin özünde natürel ağrı kesiciler vardır ve bedende mutluluk-iyilik halinin oluşmasını sağlarlar.

Kan dolaşımını süratlendirir.

 

BEDEN MUKAVEMETİNİ ARTIRIYOR VE AĞRIYI GİDERİYOR

Acı biberin içeriğindeki kapsaisin bileşiği bibere acı tadını vermesine rağmen bir hayli bereketi de birliktesi getiriyor. Tüm dünyada yetişebilen acı biber ayrıca bedenin vitamin, kalsiyum ve potasyum gereksinimini karşılıyor. Böylece beden mukavemetini artırmak ve bedeni hastalıklardan gözetmek muhtemel hale geliyor.  Yapılan araştırmalar acı biberde kayda değer ölçüde bulunan kapsaisinin, aynı zamanda tesirli bir ağrı kesici özellik taşıdığını gösteriyor. Kapsaisinin krem biçiminde uygulanan formu da özellikle zona, fibromiyalji, adale ağrılarında, diyabetik hastalarda, ayak yanmalarında ağrı kesici olarak ağrılı bölgeye uygulanıyor ve uygulamadan birkaç gün sonra tesirini göstermeye başlıyor.

Grip mikrobunu önleyerek nezle ve soğuk algınlığı olmanızı önler.

Kanserli hücrelerin öldürülmesini sağlar başka bir deyişle natürel bir kemoterapi misyonu görür.

Acı biber, sindirime dayanak eder, iştah açıcıdır ayrıca kanda şeker ve kolesterolü eksiltir ve kanın pıhtılaşmasını maniler Kanı inceltir

YAĞ YAKMA VE ZAYIFLATICI ÖZELLİĞİ VAR

Acı biber yenildiğinde bedende dolaşımı hızlandırır. Bu sayede felç tehlikesine karşı da koruma sağlar. Acı biberin midede mikropları öldürme özelliği vardır. Ülser gibi mide rahatsızlıklarına neden olan mikropları öldürmek için acı biber harcayabilirsiniz. İştah açıcı özelliği herkes tarafından öğrenilmektedir. Bu dezavantaj gibi görünse de acı biberin metabolizma süratlendirme ve kabızlığı ihtiyata tesiri daha fazladır. Bu sayede zayıflatıcı özelliği vardır. Ayrıca bedendeki yağı yakma özelliği de bulunur. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN