Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %-0,09
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,39
Aç karnına su içmek faydalı mı toksinlerden arındırıyor!

Aç karnına su içmek faydalı mı toksinlerden arındırıyor!

Bol su içmenin beden için yararları hepimizin bilindiği üzereyi. Yeteri ölçüde su içilmesi sıhhatimiz için oldukça ehemmiyetli. Aç karna bir kadeh su içtiğinizde ise bedeninizde biriken zehirli maddelerden kurtulabilirsiniz. Sabah uyanır uyanmaz su içmenin yararlarını sizler için sıraladık. İşte aç karna su içmenin bereketleri! Metabolizmayı çalıştırır Uyandıktan sonra bir kadeh su içmek kilo vermenin en […]

Bol su içmenin beden için yararları hepimizin bilindiği üzereyi. Yeteri ölçüde su içilmesi sıhhatimiz için oldukça ehemmiyetli. Aç karna bir kadeh su içtiğinizde ise bedeninizde biriken zehirli maddelerden kurtulabilirsiniz. Sabah uyanır uyanmaz su içmenin yararlarını sizler için sıraladık. İşte aç karna su içmenin bereketleri!

Metabolizmayı çalıştırır

Uyandıktan sonra bir kadeh su içmek kilo vermenin en iyi yollarından biri. Su içerek metabolizma süratinizi % 24 artırabilirsiniz. Bu vaziyet aynı zamanda bedenin gıdaların emilimini basitleştirir. Sabahları su içmek size natürel bir enerji sağlar.

Kilo vermeye dayanakçı olur 

Sabahları su içtiğinizde, tüm zehirli maddeler hür kalır ve sindirim sisteminiz büyür. Bu sayede daha az aç sezersiniz. Fazla yeme isteğiniz eksilir ve kilo verme süreciniz basitleşir.

Zehirli Maddelerden kurtulmanızı sağlar

Siz yatarken bedeniniz kendini onarır, enerji yardımı yapar ve hormonları dengeler. Uyandıktan sonra akışkan almanız bedeninizde dışarı atılmayı bekleyen zehirli maddelerin atılmasına fayda. 

Böbrek taşlarını ve mesane enfeksiyonlarını önler 

Aç karnına su içmek böbrekte taşlara yol açan asitleri yok eder. Ayrıca zehirli maddelerin neden olduğu muhtelif mesane enfeksiyonlarından da korur.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir 

Güçlü bir bağışıklık sistemi demek hastalıklardan korunmak demek. Bu sebeple aç karna su için ve gün içerisinde de su içmeyi önemsememe etmeyin.

Mide meselelerine iyi kazanç 

Hazımsızlığa, midede artan asitler neden olur. Aç karnına içtiğiniz su asiti alt doğru iterek midenizde oluşabilecek problemin önüne geçer.

Saçları hoşlaştırır 

Su, saç teli ağırlığının neredeyse dörtte birini oluşturur. Bol ölçüde içilen su, saçı içten besler. Eksik su alımıysa kırılgan ve ince saç tellerine neden olabilir. Parlak ve sıhhatli saçlar için her gün su içmelisiniz.

Cilde parlaklık verir

Araştırmalar, aç karna su içmenin kan akışını artırdığı ve cildi daha parıltılı hale getirdiği ortaya koymuştur. Gün süresince su içmek bedeninizin zehirli madde vazgeçmesi anlamına kazanç, bu da cildinizin parlak gözükmesine katkı sağlar. Aynı zamanda cildin elastikliğini de artırarak buruşuklukları önler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN